loading...

خواص روغن کوهان شتر چیست؟ طرز تهیه روغن کوهان شتر چگونه است؟

خواص روغن کوهان شتر چیست؟ طرز تهیه روغن کوهان شتر چگونه است؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد خواص روغن کوهان شتر چیست؟ طرز تهیه روغن کوهان شتر چگونه است؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون خوردن کوهان شتر,خواص کوهان شتر,خواص خوردن کوهان شتر,روغن گیری از کوهان شتر,قیمت کوهان شتر,خواص خوراکی کوهان شتر,خرید روغن کوهان شتر,طرز تهیه روغن کوهان شتر توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

خوردن کوهان شتر,خواص کوهان شتر,خواص خوردن کوهان شتر,روغن گیری از کوهان شتر,قیمت کوهان شتر,خواص خوراکی کوهان شتر,خرید روغن کوهان شتر,طرز تهیه روغن کوهان شتر

روغن کوهان شتر مهربانی از برتریـن داروهای طبیعی می باشد که به شیوه سنتی ساخته می شود . این روغن برای اقسام بیماری های پادرد، کمردرد ، رماتیسم، سیاتیک، ترمیم شکستگی استخوان به کار می رود. این روغن مهربانی جهت بهبـود قطعی درد اثر گذار می باشد.

مسکن و معالج دردهای مفصلی، آرتروز،رماتیسم، سیاتیک، گرفتگی عضلات و رگ به رگ شدگی سودمنـد برای کاستن دردهای استخوان،مفاصل، آرتروز و روماتیسم.

ساختمان اﺻﻠﯽ کوهان شتر از ﺑﺎﻓتهای ﭼﺮﺑﯽ و ﻓﻴﺒﺮی ایـجاد ﮔﺮدﻳﺪﻩ می باشد. اﻏﻠﺐ کوهان را ﻣﺨﺰن ﺁب نامیده‌اند ﭼﻮن ﺑﺮ اثر اﮐﺴﻴﺪاسیون ﻳﮏ ﮔﺮم ﭼﺮﺑﯽ ۷/۱ ﮔﺮم ﺁب تولید می‌شود.

ﻣﻘﺪار اﮐﺴﻴﮋن ﻻزم ﺑﺮای اﮐﺴﻴﺪاسیون ﭼﺮﺑﯽ از هوای تنفسی اﺧﺬ ﻣﯽﮔﺮدد. ﺑﻪ هر ﺟﻬﺖ کوهان ﻣﻨﺒﻊ انرژی شتر را ایـجاد می‌دهد ﭼﻮن ﭼﺮﺑﯽ نسبت ﺑﻪ سایـر ﻣﻮاد ﻏﺬاﻳﯽ انرژی ﺑﻴﺸﺘﺮی تولید ﻣﯽ‌ﮐﻨﺪ.

مکانیزمی که در ساختـار کوهان شتر قرار دارد خیلی مبهم می‌باشد و یکـی از اسرار جهان خلقت حساب می‌شود. از وقـت بسیار قبلی حکیمان و اطبای بیشـتر بر روی این ماده ارزشمند پژوهش داشتند و در مصارف مختلـف بهره گیری می نمودند و درحال حاضر ه به عنوان ماده اولیه در صنایع داروسازی و غذایی مورد بهره گیری قرار می‌گیرد. این محصول با فرآوری این چربی تهیـه شـده می باشد که با مالش این روغن موضعی بر روی محل درد نتایج عالی ی در رفـع شدن درد حاصل می شود .

درمان درد زانو و مفاصل تسکین دردهای آرتروز و شکستگی استخوان از میـان بردن بواسیر و خونریزی و شقاق رفـع کننده ترک های شدید دست و پا از میـان بردن گرفتگی عضلات و رگ به رگ شدگی در زمینه بهره گیری از این روغن کوهان شتر، تا به حال هیچ گونه بیمـاری جانبی ویژه ای گزارش نشده می باشد و محدودیتی برای استفاده در زمان بارداری و شیر دهی وجود ندارد.


بیشتر بخوانید: گیاه سداب چیست؟ خواص روغن سداب چیست؟ + طریقه مصرف سداب


فوائد روغن کوهان شتر:مسکن و معالج دردهای مفصلی ، آرتروز،رماتیسم ،سیاتیک ،گرفتگی عضلات و رگ به رگ شدگی. سودمنـد برای کاستن دردهای استخوان،مفاصل،آرتروز و روماتیسم.

مطالب مرتبط:

۱- روغن را صبح و شب در محل درد بمالید و ۵ دقیقه ماساژ دهید تا کاملا جذب بدن شود.

۲- چنان چه در محل درد مو باشد آن را بتراشید.

۳- برای مرتبه اول محل درد را با پارچه زبر مالش دهید تا پوست قرمز گـردد سپس روغن را بمالید.

۴- دارو را اندکـی استفاده نمایید که در یک هفته همـه گـردد تا سرانجام مطلوب حاصل شود.

این ضمنا اگـر با اندکـی پودر زنجفیل آمیخته و روزی دو مرتبه ، هر مرتبه پنج دقیقه ، روی مفاصل دردناک ماساژ داده گـردد اثر قسمتـی زیادتری خواهد داشت.روغن کوهان شتر از برتریـن داروهای طبیعی می باشد که به شیوه سنتی ساخته می شود . این روغن برای اقسام بیماری های پادرد ، کمردرد ، رماتیسم ، سیاتیک ، ترمیم شکستگی استخوان به کار می رود .این روغن جهت بهبـود قطعی درد اثر گذار می باشد. از آنجایی که شهرستان کاشان آب و هوای خشک داشته و در مجاورت کویر قرار گرفته می باشد این شهربه یکـی از مراکز تولید روغن کوهان شتر مبدل شده می باشد. روغن کوهان شتر ترکیبی از کوهان شتر و روغن های گرم مثل گزنه ،سقز، دارچین زنجبیل می باشد.

بقیه توضیحات :

 • روش مصرف: روغن را صبح و شب در محل درد بمالید و ۵ دقیقه ماساژ دهید تا کاملا جذب بدن شود.
 • این دارو ضمنا اگـر با اندکـی پودر زنجبیل آمیخته و روزی دو مرتبه ، هر مرتبه پنج دقیقه ، روی مفاصل دردناک ماساژ داده گـردد اثر قسمتـی زیادتری خواهد داشت.
 • عوارض جانبی: موقعی ایجاد حساسیت پوستی، محل مربوطه با آب و صابون شسته گـردد و استفاده دارو قطع گردد.
 • مسائـل منع مصرف: در بیماری های پوستی ناشی از حساسیت، با احتیاط استفاده شود، برروی جراحت های پوستی بهره گیری نشود.
 • تداخلات دارویی: تداخلات دارویی ویژه ای مطرح نشده می باشد.
 • شرایط نگهداری: در جای خشک و خنک و دور از رطوبت و دسترس بچه ها مواظبت کردن شود، در دمای ۰-۳۰درجه سانتی گراد مواظبت کردن شود.
 • شماره جواز : ۰۴۵۵-۹۴-س

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

خواص روغن حنظل چیست؟ عوارض روغن حنظل چیست؟

با خواص روغن الاغ بیشتر آشنا شویدچ

با خواص روغن زرد گاوی بیشتر آشنا شوید

کلمات کلیدی مرتبط

 • ترز تهییه روغن کوهان شتر
 • روغن کوهان شتر
 • خواص روغن کوهان شتر
 • طرز روغن گیری از کوهان شتر
 • خواص کوهان شتر
 • روغن شتر برای پادرد
 • خرید روغن کوهان شتر
 • طرز اب کردن کوهان شتر
 • طرز تهیه روغن شتر
 • طریقه استفاده از کوهان شتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE