loading...

خواص روغن حنظل چیست؟ – عوارض روغن حنظل چیست؟

خواص روغن حنظل چیست؟ – عوارض روغن حنظل چیست؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد خواص روغن حنظل چیست؟ – عوارض روغن حنظل چیست؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچونقیمت روغن حنظل,روغن حنظل روازاده,خوردن روغن حنظل,مضرات روغن حنظل,روغن حنظل اصل,روغن حنظل در بارداری,عوارض روغن حنظل,خرید اینترنتی روغن حنظل توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

قیمت روغن حنظل,روغن حنظل روازاده,خوردن روغن حنظل,مضرات روغن حنظل,روغن حنظل اصل,روغن حنظل در بارداری,عوارض روغن حنظل,خرید اینترنتی روغن حنظل

خواص روغن حنظل چیست؟ - عوارض روغن حنظل چیست؟
خواص روغن حنظل چیست؟ – عوارض روغن حنظل چیست؟

هندوانه ابوجهل میوه‌ای تلخ‌مزه می باشد که در فارسی با نام‌های خربزه روباه، کدوی تلخ و سیب تلخ و در عربی با نام‌های حنظل، مراره الصحاری و علقم نام برده شده‌می باشد. کارشناس طب سنتی هزینه روغن حنظل فـایـده های روغن حنظل طرز ساخته روغن حنظل فوائد هندوانه ابوجهل فوائد گیاهان

ترکیبات شیمیایی حنظل

در گیاه وجود یک ماده تلخ به نام کولوسنتین و کولوسنتتین گزارش شده می باشد.

فوائد دارویی حنظل

گمان می‌رود عصاره کوکوربیتاسین آن فوائد درمانی داشته باشد. ضد بیماری بلغم، مسهل خیلی قوی، بهبـود کننده کبد، آنتی بیوتیک قوی، ضد نقرس، بهبـود کننده صدای گوش، ضد سردرد و درد شقیقه، بهبـود کننده سیاتیک بهبـود بیماری صرع، بیماری قند، خارش پوست، بهبـود کننده سفید شدن مو ممانعـت از سکته مغزی. قاعده آور، ضد کرم معده و کرم کدو، پادزهر سم عقرب و مار می باشد.

* این گیاه اثر ضدویروسی، ضدمیکروبی و ضدسرطانی دارد.

* حاوی ویژگی مسهل پر قدرت می باشد.

* برای از میـان بردن برخـی از سلول‌های سرطانی از جمله حنجره اثر گذار می باشد.

* استفاده آن به بیماران دیابتی توصیه می شود .

* برای یبوست سودمنـد می باشد. * خصوصـیت خلط آور دارد.

* مالیدن روغن آن همراه با سرکه، دندان درد را تسکین می‌دهد.


بیشتر بخوانید: طریقه مصرف آب نیسان و خواص آن


از آنجا که استفاده این گیاه شانس دارد آثار نامطلوبی به همراه داشته باشد، با مشـورت پزشک بهره گیری شود. خانمهای بچـه دار بهره گیری نکنند. در قبلی خانـم ها باردار از هندوانه ابوجهل برای سقط جنین بهره گیری می‌نمودنـد . تاکنـون هم بعضـی خانـم ها عرب به این علـت ش بهره گیری می‌کنند که تابحال سبب مرگ هـم شده می باشد. احتمالا تابحال اسم هندوانه ابوجهل را شنیده باشید؛ میوه‌ای شبیه هندوانه، ولی در حد خیلی کوچک‌تر و با مزه تلخ .

خواص روغن حنظل چیست؟ - عوارض روغن حنظل چیست؟
خواص روغن حنظل چیست؟ – عوارض روغن حنظل چیست؟

این هندوانه در زبان‌های محلی، اسم‌های گوناگون ی دارد و از گیاهان بومی نواحـی جنوب ایران می باشد. زیـادتر در نواحـی بیابانی و دره‌ای استان بوشهر می‌روید و اهالی مکانی بوشهر به آن خیار گرگو می‌گویند. مدتی می باشد این هندوانه مورد دقت مبتلایان به دیابت قرار گرفته و از طرف بیشـتر از عطاری‌ها برای کمک به کم شدن قند خون به این بیماران ارائـه می‌شود و زیبـا آن که این میوه در بعضـی نقاط شهر به شیوه تازه به فروخـتن می‌رسد و جالب‌تر، ترشی آن می باشد که میـان دیگر ترشیجات به چشم می‌خورد و خریداران ویـژه خود را دارد؛ ولی آیا واقعا هندوانه ابوجهل پایین‌آورنده قند خون است؟ با آن که تاکنـون اطلاعات علمی تکمیل و معتبری در مـورد اثرات ضددیابتی این گیاه وجود ندارد، ولی بر حسب تحقیقات و آزمایشاتی که در بعضـی دانشگاه‌های کشور انجـام شـده مشخص شده می باشد هندوانه ابوجهل در مقدار مشـخص و تجویز‌شده‌ای می‌تواند به ترشح انسولین کمک نماید و موجـب کم شدن قند خون شود؛ ولی بر حسب نتایج اولیه یک طرح تحقیقاتی دیگر، با وجود اثـر مثبت هندوانه ابوجهل در کم شدن میزان قند و چربی خون، اثرات سمی استفاده این گیاه روی قلب، کبد و دستگاه گوارش هـم مشاهده شده می باشد.


بیشتر بخوانید: دعای افزایش رزق و روزی مغازه + دعا برای فروش زیاد در مغازه


بر اثر استفاده زیاد و خودسرانه این میوه، علائمی چون درد معده، مدفوع آبکی یا خونی، استفراغ و نبض ناتوان گزارش شده و با استفاده مقادیر زیـادتر ضعف، غش، اختلالات حسی، گیجی، هذیان و اختلالات گردش خون مشاهده شده می باشد. در حیوانات آزمایشگاهی هـم سمی شدن سلولی به ظاهـر اثرات جهش‌زایی دیده شده و ایجاد دیگر عوارضی چون اگزمای پوستی، التهاب حاد کولون و سمیت کبدی و کلیوی هـم شانس دارد. ضمناً استفاده این میوه به علـت شانس سقط جنین در خانـم ها باردار و به علـت داخل ترکیـب ها سمی گیاه به شیر در زمان شیردهی توصیه نشده می باشد. دربـاره تداخلات دارویی این گیاه، مستندات علمی ضـروری وجود ندارد، ولی در بعضـی منـبع های آمده می باشد این شانس وجود دارد بر اثر استفاده همزمان پودر، عصاره یا خود هندوانه ابوجهل با دیگر داروهای ضد دیابت، قند خون بیشتر از حد کم شدن یابد. ضمناً از عوارض استفاده خودسرانه‌ آن چون بشدت محرک مخاط می باشد خونریزی شدید گوارشی می باشد.

خواص روغن حنظل چیست؟ - عوارض روغن حنظل چیست؟
خواص روغن حنظل چیست؟ – عوارض روغن حنظل چیست؟

زیر نظـر دکتـر استفاده نمایید

اما ضـروری می باشد آگاه باشید استفاده هندوانه ابوجهل در میـزان کم و درست یا تحت نظـر دکتـر توصیه شده است، ولی استفاده خودسرانه آن شانس دارد بی‌عوارض نباشد. میزان مشـخص این میوه داروی عالی ی برای از میـان بردن یبوست می باشد و چون خصوصـیت مسهلی آن خیلی پر قدرت است، برای اشـخاصی که ورم روده دارند و خانم‌های بچـه دار مناسب نیست. یادآوری می‌کنیم این میوه به علـت سمی بودن و مسهلی بالا مناسـب تر می باشد در استـایل ترشی یا به شیوه تازه و خودسرانه استفاده نشود و عطاری‌ها هم در وقـت عرضه آن جانب احتیاط را رعایت نمـوده و بدون نسخه‌ای که مرتبط به کارشناس مربوط باشد، این گیاه را به دست خریـدار ندهند.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

 1. دلایل خارج شدن خون هنگام ارضا شدن و روش های درمان آن
 2. درمان وسواس فکری با قران + درمان وسواس فکری بدون دارو
 3. خواص شیره توت چیست؟ مضرات شیره توت چیست؟

کلمات کلیدی مرتبط

 • خواص روغن حنظل
 • حنظل
 • روغن‌حنظل‌چیست
 • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1832 cn7Lzjtvh4_YzzDqmjLKdpXS0eHKyDlnsk6i3V07WBw 83b6afc1b6dc139b16a88438fa086cd9e53e8106&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXmeppkgUc0YMkOSpatjLUqgx
 • هنظل چیست؟
 • مضرات روغن حنظل
 • فواید روغن حنظل
 • روغن حنظله
 • روغن حنظل چیست؟
 • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1838 A_Zoyj_i_5u_yE6sb4FS9LPIMn7n7NASb2MFfmzQ5Pc 27862dee67db6d02df001eca5c0c40c6d08e4389&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXmeppkgUc0YFUVNhHyyhJgRF

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE