loading...

خواص روغن بادام شیرین چیست؟ و مضرات روغن بادام چیست؟

خواص روغن بادام شیرین چیست؟ و مضرات روغن بادام چیست؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد خواص روغن بادام شیرین چیست؟ و مضرات روغن بادام چیست؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون مضرات روغن بادام شیرین,روغن بادام شیرین برای نوزاد,خواص روغن بادام شیرین برای معده,روغن بادام شیرین برای یبوست,روغن بادام شیرین برای مو,قیمت روغن بادام شیرین,روغن بادام شیرین برای دور چشم,قیمت روغن بادام شیرین خوراکی توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

مضرات روغن بادام شیرین,روغن بادام شیرین برای نوزاد,خواص روغن بادام شیرین برای معده,روغن بادام شیرین برای یبوست,روغن بادام شیرین برای مو,قیمت روغن بادام شیرین,روغن بادام شیرین برای دور چشم,قیمت روغن بادام شیرین خوراکی

خواص روغن بادام شیرین چیست؟ و مضرات روغن بادام چیست؟
خواص روغن بادام شیرین چیست؟ و مضرات روغن بادام چیست؟

کم شدن چین و چروک پوست، بهبـود ریزش مو، موخوره و شوره سر، قـوی کردن حافظه، تنظیم کلسترول و فشار خون از مهمترین فوائد روغن بادام شیرین می باشد.

روغن بادام یکـی از محبوبترین و برتریـن روغنهای گیاهی برای بهره گیری در لوازم آرایشی می باشد و در دو نوع روغن بادام شیرین و روغن بادام تلخ وجود دارد. بیشـتر از اشخـاص بزرگترین تهدید در برابر زیبایی ‌شان را پیری زودرس می‌دانند و دانستن این نکته که استفاده منظم روغن بادام از نوع شیرین می‌تواند روشی عالی برای حفظ جوانی و کم شدن چین و چروک پوست در ایام میانسالی باشد، سودمنـد است. علاوه بر استفاده روغن بادام شیرین بطور موضعی این روغن استفاده خوراکی هـم دارد و میتواند در ساخته و پخت غذا بهره گیری شود. برای آشنایی زیـادتر با فوائد روغن بادام شیرین با ستاره همراه شوید.

فوائد روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین از فشرده شدن و روغن گیری مغز بادام شیرین ساخته می شود . روغـن بادام شیرین به علـت بوی مطبوعی که دارد به عنوان معطر کننده محصولات آرایشی و معطر کننده های هوا هـم بهره گیری می شود . بعضـی از مهمترین فوائد این روغن به شرح پایین میباشد:

 • بهره گیری از روغن بادام یکـی از برتریـن روغنها برای ماساژ درمانی می باشد و موجـب تسکین دردهای عضلانی می شود .
 • روغن بادام شیرین برای تقویت و زیبایی موها خیلی سودمنـد می باشد. بهره گیری به این علـت غن به درمان ریزش مو، موخوره و شوره سر کمک می کند و موجـب بیشتر شدن لطافت، نرمی و درخشندگی موا میگردد.
 • از مهمترین فوائد روغن بادام شیرین، فـایـده های این روغن برای تندرست ، جوانسازی و زیبایی پوست می باشد. مالیدن این روغن به پوست صورت موجـب نرمی و آبرسانی پوست شده،در کم شدن چین و چروک پوست و ممانعـت از تهیه آن خیلی اثر گذار می باشد. ضمناً استعمال موضعی روغن بادام شیرین بر روی پوستهایی که مبتـلا آفتاب سوختگی، لک یا جای زخم شده اند خیلی سودمنـد و به بهبـود این مـوارد کمک می کند .
 • بهره گیری از روغن بادام شیرین برای ناخنها سودمنـد می باشد و موجـب نرمی پوست اطراف ناخن و تندرست ناخنها می شود .
 • استفاده روغن بادام شیرین برای مژه‌ها و ابروها خیلی سودمنـد می باشد و موجـب تقویت مژه و پرپشت شدن ابرو میگردد.
 • بهره گیری از روغن بادام شیرین برای درمان خشکی و ترک خوردگی لبها سودمنـد می باشد.
 • از دیگر فوائد روغن بادام شیرین کمک به درمان سرفه است، به این منظور میل کـردن آن با کمى کتیرا و شکر جهت بهبـود سرفه های خشک و باز شدن صدا مفیـد است .ضمناً استفاده این روغن به بهبـود سینه پهلو کمک می کند .
 • استعمال روغن بادام شیرین در بارداری به ممانعـت و بهبـود ترکهای پوست در دروان بارداری کمک می کند .
 • روغن بادام سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ می باشد و مقدار مناسبی پتاسیم دارد. استفاده خوراکی این روغن، به تغذیه‌ سیستم عصبی و قـوی کردن حافظه کمک شایانی می کند .
 • روغن بادام شیرین محتوی سدیم کم و پتاسیم بالا می باشد به این علـت به تنظیم فشار خون و کلسترول کمک می کند و روغنی سودمنـد برای بیماران قلبی عروقی می باشد.
 • استفاده روغن بادام شیرین به شیوه خوراکی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و به علـت دارا بودن خصوصـیت ملین برای درمان یبوست سودمنـد می باشد.

ترکیب شیمیایی روغن بادام شیرین

میوه بادام شیرین مأخذ غنی از روغن می باشد وحدود ۶۰-۳۶ درصد میوه را روغن ایـجاد خواهـد داد . اولئیک اسید زیادترین مقدار اسیدهای چرب را در این روغن به خود اختصاص داده می باشد. ضمناً روغن بادام مأخذ غنی از ویتامین ای، پروتئین و مواد معدنی است.


بیشتر بخوانید: خواص روغن مورد چیست؟ و طرز استفاده روغن مورد چگونه است؟


مطالب مرتبط:

روش ساخته روغن بادام

خواص روغن بادام شیرین چیست؟ و مضرات روغن بادام چیست؟
خواص روغن بادام شیرین چیست؟ و مضرات روغن بادام چیست؟

برای ساخته روغن بادام خانگی، اندکـی مغز بادام را درون تابه گرما دهید تا برشته شود. بعـد آنها را درون آسیاب برقی ریخته و آسیاب نمایید تا به ظاهـر خمیر در آید. خمیر روغنی به دست آمده را درون دستمالی ریخته و آن را درون دستمال به ظاهـر توپی در آورده و فشار دهید تا روغن بادام استخراج شود. مناسـب تر می باشد چند روزی روغن را به حال خود رها نمـوده تا ذرات معلق در روغن ته نشین گـردد سپس روغن را از سطح برداشته و بهره گیری نمایید .

مضرات روغن بادام (مسائـل احتیاطی و منع مصرف)

 1. اشخاصـی که به آجیلها حساسیت دارند، می بایست در استفاده روغن بادام هـم احتیاط کنند.
 2. بهره گیری از روغن بادام شیرین برای پوست و استفاده خوراک آن ضرردار نیست و لی دربـاره روغن بادام تلخ به علـت وجود مواد سمی بهره گیری خوراکی آن ممنوع می باشد.
 3. استفاده زیاد روغن بادام می‌تواند موجـب بیشتر شدن بیش‌ازحد ویتامین ای شود که به اسهال، تاری دید، گیجی و ضعف منجرمی‌شود

یک ماده ضدپیری است

قطعا علـت ی دارد که روغن بادام در لوکس ترین محصولات ضدپیری بکار می رود. جفری جیمز از Botanicals گفته است: شواهدی وجود دارد که نشان خواهـد داد روغن بادام شیرین به کم شدن خطوط ریز و نـشانه پیری در پوستهای صدمـه دیده از آفتاب کمک می کند . یک مطالعه در سـال ۲۰۱۰ نشان خواهـد داد که روغن بادام حاوی فوائد آنتی اکسیدانی، ضدالتهابی، قـوی کردن کننده سیستم ایمنی و کاهندگی اثر زخم می باشد. برای بهره گیری به این علـت غن به تنهایی، چند قطره از آن را میـان کف گروه ایتان بمالید تا گرم گـردد و بعـد به آرامی روی پوست تمیز، ماساژ دهید.

پوست خود را با رطوبت، اشباع می کند

روغن بادام، رطوبت پوست را حفظ می کند و در بهبـود خشکی، التهاب و خارش پوست اثر گذار می باشد. جیمز گفته است: از آنجا که چربی ها در روغن بادام، عمدتاً اشباع نشده می باشند ، پوست خود آنان را بسرعت جذب می کند و در سرانجام رطوبت را حفظ می نماید. شما خواهید توانست روغن بادام را در محصولات آرایشی گوناگون ی پیدا نمایید ولی موقعی تمایل به بهره گیری از روغن بادام خالص این کار را پـس از حمام یعنی زمانـی که پوست، تازه هیدراته شده می باشد انجام دهید.

حلقه های مشکی پایین چشم را پنهـان می کند

ویتامین E و اسیدهای چرب امگا۶، مواد ایـجاد دهنده جادویی این روغن می باشند . فولر گفته است: روغن بادام، کم شدن آب بدن را که خواهـد توانست موجـب مشخص تر شدن حلقه های پایین چشم شود، جبران می کند ۲ یا ۳ قطره روغن بادام (یا یک کرم چشم حاوی روغن بادام) را درست پیش از خواب، به آرامی و بدون مالش، دور ناحیه اطراف چشمتان بزنید. دقت کنید روغن در چشم شما نرود.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

 1. خواص منضج سودا چیست؟
 2. خواص استخدوس چیست؟
 3. خواص روغن نخود چیست؟
 4. خواص سرکه شیره چیست؟ طرز تهیه سرکه شیره چگونه است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE