loading...

خواص درمانی و دارویی گیاه اسفرزه و چه تاثیری بر روی لاغری دارد؟

خواص درمانی و دارویی گیاه اسفرزه

در این مطلب می خواهیم در مورد خواص درمانی و دارویی گیاه اسفرزه برای شما توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. خاصیت اسفرزه تنها شامل لاغری نمی شود. این تخمه‌ها می توانند روده‌ها را شستشو دهند ، قند خون را کم کنندو مواردی از این قبیل که در ادامه بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد، پس همراه ما باشید.

چگونگی لاغر شدن با اسفرزه

غلاف تخمه‌ی اسفرزه به شکل مستقیم چربی های شما را نمی سوزاند. بلکه این دانه‌های کوچک سبب کم شدن میزان چربی‌های جذب‌ شده به وسیله ی بدن می‌شوند. به این دلیل است که می‌توانند مواد غذایی مصرف‌ شده را بسیار سریع از بدن بیرون می کند . به این شکل بدن دیگر قادر به دریافت جذب چربی زیاد نمی شود.

اسفرزه برای پاک کردن کولون

اثر پاک کنندگی اسفرزه خیلی زیاد است به شکلی که می‌تواند سبب تمیزی خیلی کم کولون شود. مصرف تخمه اسفرزه سبب خارج کردن ضایعات، احساس سبکی و کنترل مشکلات مرتبط به روده‌ها یعنی یبوست و تحریک اسهال می‌شود. این دانه‌های ریز برای اشخاصی که از هموروئید رنج می‌برند هم مفید خواهد بود. در صورتی که می خواهید از این گیاه استفاده کنید می بایست نحوه مصرف آن را از داروخانه و عطاری بپرسید.

کاهش قند خون با گیاه اسفرزه

این گیاه با اندازه ی کوچکی که دارد قادر است میزان قند خون، میزان کلسترول بد خون سایر بیماری‌های قلبی عروقی را کم کند. نتیجه ی آزمایش ها نشان می دهد مواد غذایی که دارای مقدار زیادی از فیبرهای غذایی به کاهش میزان قند خون و انسولین دیابتی‌ها کمک زیادی خواهد کرد. از آن جایی که غلاف اسفرزه دارای فیبرهای غذایی زیادی است مصرف آن برای کم کردن قند خون و انسولین پیشنهاد می‌شود. آزمایش ها نشان داده اند که میزان زیاد فیبرهای غذایی روی میزان کلسترول خون هم تاثیر می گذارد گذاشته و سبب کم شدن آن می‌شود. در نتیجه اسفرزه هم می‌تواند کلسترول بد خون را کم کند و باعث کم شدن بیماری های قلبی در بدن شما می شود.

مقابله با یبوست و اسهال توسط گیاه اسفرزه

فیبرهایی در غلاف تخمه اسفرزه وجود دارد که قادرند برای درمان یبوست و اسهال مفید باشد. همچنین از این دانه‌های ریز می توان برای بهبود هموروئید و سایر بیماری‌های روده‌ها استفاده کرد.نتیجه ی آزمایش ها زیاد نشان داده است که ترکیب کردن گیاه اسفرزه با آب سبب می شود تا حجم این دانه‌های بیشتر شود از این رو به حرکت در روده‌ها کمک می کند تا مدفوع را از سیستم گوارش بیرون کند.

عوارض جانبی گیاه اسفرزه

  • در صورتی باید از گیاه اسفرزه بخورید که مقدار آب با آن زیاد نباشد، که به جدار روده‌ها بچسبند و باعث شود روده‌ها تورم پیدا کنند و آب مدفوع را به شکل کامل جذب کند، پس در این صورت نتیجه ی حاصل از آن بر عکس خواهد شد.
  • خانم های باردار می بایست از میل کردن گیاه اسفرزه خودداری کنند و به چه های زیر چهار سال نباید داده شود.
  • اشخاصی که دارای مشکلاتی مثل نفخ و درد معده هستند پیشنهاد می کنیم که برای درمان از مقادیر کم گیاه  اسفرزه شروع کنند.
مطلب مرتبط:

کلمات کلیدی مرتبط

  • اسفرزه چه شکلی است
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE