loading...

خلط سينه نشانه چيست؟ نحوه درمان خلط سينه چگونه است؟

خلط سينه نشانه چيست؟ نحوه درمان خلط سينه چگونه است؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد خلط سينه نشانه چيست؟ نحوه درمان خلط سينه چگونه است؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون خلط سينه نشانه چيست,درمان خلط سينه كودكان,چگونه خلط گلو را خارج کنیم,درمان خلط ریه,خلط سينه نوزاد,خلط سبز,درمان خلط پشت حلق,علت خلط صبحگاهی توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

خلط سينه نشانه چيست,درمان خلط سينه كودكان,چگونه خلط گلو را خارج کنیم,درمان خلط ریه,خلط سينه نوزاد,خلط سبز,درمان خلط پشت حلق,علت خلط صبحگاهی

خلط سينه نشانه چيست؟ نحوه درمان خلط سينه چگونه است؟
خلط سينه نشانه چيست؟ نحوه درمان خلط سينه چگونه است؟

خلط سینه معـمولاً همراه با سرما خوردگی و دیگر عفو نت های سیستم تنفسی تهیه خواهد شد. خلط مسئله تهدید ناکی نمی بـاشد اما چنان چه به موقع بهبـود نشود،شانس دارد موجـب مسدود شدن نایژه و خارش گـردد و در انتها ریه شخـص بیمار عفو نی می شود .

خلط سینه یا خلط گلو اغلب احتیـاج به تخلیه همیشگی گلو دارد و از نـشانه آن می توان به سرفه های همیشگی ، آب ریزش بینی، مـوارد تنفسی، احساس ضعف و در برخـی مسائـل تب اشاره کرد. خلط زیـادتر در سینه و گلو ذخیره شده و اغلب با سرفه کردن از گلو بیرون خواهد شد.

خلط حاوی باکتری، ویروس یا سلول های ملتهب شده ای می باشد که به دلیـل عفو نت به وجود می آید. علاوه بر عفو نت هایی مثل سرماخوردگی، آنفلونزا و برونشیت، خلط به دلیـل واکنش آلرژیک به بیماری های مثل آسم و زکام که موجـب صدمـه تارهای صوتی شده و استعمال بیشتر از میـزان دخانیات است، بوجود می آید.

خلط سینه به چه علتی تهیه خواهد شد؟

سرفه کردن همراه با خلط سینه و گلو ، به نام سرفه مولد شناخته می شود . سرفه همراه با خلط سینه، اغلب نشانه عفو نتی می باشد که در ریه ذخیره شده می باشد.

خلط آوری به دلیـل های گوناگون ی روی خواهـد داد که این دلیـل ها عبارت اند از: سرماخوردگی، آلرژی، تحریک سینه، (مثل استعمال دخانیات، گرد و غبار، حیوانات خانگی، دود و بخار های شیمیایی) رفلاکس گوارشی یا عفو نت ویروسی و باکتری در ریه ها مثل برونشیت حاد، ذات الریه، سرفه ای که همراه با سوزش می باشد و خروسک در کودکان.


بیشتر بخوانید: خواص دمنوش افتیمون چیست؟ و طرز تهیه دمنوش افتیمون چگونه است؟


علل تهیه شدن خلط گلو

علل عمومی خلط آوری سیبه یا گلو عبارت اند از:

 • سرما خوردگی
 • تحریک (دخانیات، آلودگی هوا، حیوانات خانگی و غبار های شیمیایی)
 • آلرژی
 • رفلاکس مری و معده
 • عفو نت ویروسی و باکتری
 • آنفلونزا
 • برونشیت حاد
 • ذات الریه
 • سرفه ی همراه با سوزش
 • خروسک
 • بیماری سل
 • سرطان ریه
 • رفلاکس اسیدی
 • مونو
 • شیمی درمانی

درمان های خانگی خلط سینه

درمان خلط سینه خسته کننده می باشد و برخـی وقتها بسیار زیاد مدت خواهد بود. ولی بهبـود های خانگی اثربخشی وجود دارد که سریع اثرگـذار بوده و هیچ گونه عوارض جانبی نخواهند داشت.

بهره گیری از بخار

زمانی که دستگاه مرطوب‌کننده هوا کمکی به بهبودی گرفتگی سینه شما نمی‌کند، دوش آب‌داغ و بخار آن می‌تواند مورد اثر گذار تری باشد. مورد دیگر بهره گیری از یک کاسه آب داغ است، در شرایطی که یک حوله روی سر خود انداخته و بخار را به آرامی تنفس می‌نمایید .بخار گرم به باز شدن مسیرهای هوایی و بالا آمدن مخاط و تسهیل تخلیه آن کمک می‌کند.افزون بر این، دوش آبگرم و یا تنفس عمیق برای چند دقیقه می‌توانند سطوح اضطراب شما را کم شدن دهند.اگر به آسم مبتلا می باشید ، نسبت به تنفس بخار محتاط باشید، چون این کار شانس دارد سبب انقباض مسیرهای هوایی شود.

بهره گیری از دستگاه مرطوب‌کننده هوا

خلط سينه نشانه چيست؟ نحوه درمان خلط سينه چگونه است؟
خلط سينه نشانه چيست؟ نحوه درمان خلط سينه چگونه است؟

مرطوب ساختن هوا با بهره گیری از یک دستگاه مرطوب‌کننده هوا یک بهبـود خانگی خوب برای تسکین گرفتگی سینه می باشد. رطوبت به رقیق شدن مخاط سینه کمک می‌کند و از این‌رو بالا آمدن و تخلیه آن تسهیل می‌شود.اما بهره گیری از دستگاه مرطوب‌کننده هوا به منظور بهبـود گرفتگی سینه برای تمام اثر گذار نیست، ولی ارزش امتحان کردن را دارد.

استفاده عسل

یکـی دیگر از روش‌های درمانی طبیعی برای تسکین گرفتگی سینه اضافه کـردن عسل به ترکیب آب ولرم و لیمو می باشد. عسل می‌تواند برای تسکین سرفه شبانه در بچه ها مبتلا به عفو نت‌حتی مناسـب تر از دکسترومتورفان عمل نماید .


بیشتر بخوانید: درمان خانگی افتادگی مثانه چگونه است؟


بهره گیری از خلط آورها

سرماخوردگی و آنفلوآنزا معـمولاً به‌واسطه عفو نت‌های ویروسی ظاهـر می‌گیرند.اگرچه داروهای بدون ورژن این ویروس‌ها را بهبـود نمی‌کنند، ولی در تسکین نـشانه بیماری اثر گذار می باشند . داروهایی که به نام خلط‌آور شناخته می‌شوند به تجزیه مخاط در سینه کمک می‌کند.

نوشیدن مایعات

تامین آب مورد احتیاج بدن می‌تواند به رقیق شدن مخاط کمک نماید .یک نوشیدنی گرم، مثل چای بدون کافئین، می‌تواند هرچه زیـادتر تسکین‌دهنده باشد. ضمناً ، میل کـردن سوپ مرغ می‌تواند به کم شدن التهاب کمک نمـوده و به این علـت به درمـان گرفتگی سینه کمک نماید .

بهره گیری از کافور

تحقیق ‌ها نشان داده‌اند که محصولاتی مثل ویکس که به‌طور معمول حاوی کافور، منتول، و روغن اوکالیپتوس می باشند می‌توانند گرفتگی سینه را تسکین داده و کیفیت خواب را بیشتر شدن دهند.

چه وقتی به دکتـر رجوع کنیم

گاهی اوقات گرفتگی سینه یک مساله جزئی و بی‌‌‌نیاز از بهبـود می باشد. چنان چه چند مرتبه در یک ساعت سرفه می‌نمایید و به‌راحتی خلط دفع می‌نمایید نیازی به بهبـود خاصی وجود ندارد.اما چنان چه گرفتگی سینه شما را آزار می‌دهد، سرفه از میـان نمی‌رود و یا خلط به رنگ زرد یا سبز می باشد یا خون در آن وجود دارد، رجوع به دکتـر برتریـن مورد می باشد.

بهره گیری از روغن مهم

روغن‌های مهم ساخته شده از منـبع های گیاهی یکـی دیگر از درمان‌های طبیعی برای گرفتگی سینه می باشند . نتایج یک مطالعه روی ۱۴ روغن مهم گوناگون نشان داد که آنان حاوی فوائد پر قدرت در برابر باکتری‌ها می باشند . اگرچه عفو نت‌های باکتریایی نسبت به عفو نت‌های ویروسی شیوع کمتری دارند، ولی می‌توانند سبب گرفتگی شدید سینه شوند.روغن‌های مهم دیر وقتی است که برای بهبـود سرماخوردگی، برونشیت، و عفو نت‌های سینوسی بهره گیری می‌شوند.مطالعات پیش نشان داده‌اند که کم شدن التهاب و باز شدن مسیرهای هوایی به‌واسطه بهره گیری از روغن‌های مهم تنفس را تسهیل می‌کند.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

کلمات کلیدی مرتبط

 • سرفه نشانه چيست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE