loading...

با خواص شیره توت سفید بیشتر آشنا شوید

با خواص شیره توت سفید بیشتر آشنا شوید

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم شما را با خواص شیره توت سفید بیشتر کنیم همچنین در این مطلب قصد داریم شما را با موضوعاتی همچون خواص شیره توت سیاه,خواص شیره توت روازاده,قیمت شیره توت,خواص شیره توت در بارداری,خواص توت سفید در بارداری,شیره توت چاق کننده است,خواص سه شیره,توت سفید چاق کننده است توضیحاتی را برای شما جمع آوری کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

خواص شیره توت سیاه,خواص شیره توت روازاده,قیمت شیره توت,خواص شیره توت در بارداری,خواص توت سفید در بارداری,شیره توت چاق کننده است,خواص سه شیره,توت سفید چاق کننده است

با خواص شیره توت سفید بیشتر آشنا شوید
با خواص شیره توت سفید بیشتر آشنا شوید

شیره توت سفید طبیعت گرم دارد. زمانـی که این میوه به شیره مبدل می شود ، همه فوائد حجم بیشتری توت سفید به شیوه فشرده در اختیار شما قرار میگیرد، به شکلی کـه استفاده یک قاشق غذا خوری شیره توت سفید خواهـد توانست با استفاده دو تا سه فنجان از خود میوه برابری نماید . در این مطلب مهمترین فوائد شیره سفید در طب سنتی و کاربرد آن در بهبـود بیماری ها گردآوری شده می باشد. با ستاره همراه شوید.


بیشتر بخوانید: خواص شربت خاکشیر برای ماه مبارک رمضان


فوائد شیره توت سفید (طبیعت و فوائد درمانی)

طبع شیره توت سفید گرم و تر می باشد. بعضـی از مهترین فـایـده های درمانی شیره توت عبارتند از:

 • استفاده توت سفید سبب تقویت کارکرد همه ها می شود و به این علـت در سهل کردن جریـان ادرار هـم نقش دارد.
 • شیره توت سفید هـم شبیه فوائد شیره انگور و فوائد شیره خرما در بهبـود و ممانعـت از کم خونی اثر گذار می باشد. آهن موجود در این شیره موجـب از میـان بردن کم خونی و فقر آهن می شود .
 • شیره توت سفید به دلیـل داشتن اقسام ویتامین‌های تیـم ب در کم شدن و از میـان بردن ترس، عصبانیت، خمودی و اضطراب و هیجان اثر گذار است. ضمناً استفاده این شیره به از میـان بردن بی حسی و کرختی و ضعف عمومی بدن کمک می کند .
 • شیره توت سفید ملین خوبی می باشد. فیبر موجود در این ماده غذایی به بهبـود و ممانعـت از یبوست کمک می کند .
 • ویتامین آ موجود در شیره توت موجـب رشد ناخن‌ها و قـوی کردن چشم می‌شود.
 • از فوائد شیره توت سفید در طب سنتی بهره گیری از آن برای از میـان بردن خواب رفتن دست و پا در اشخـاص می باشد.
 • استفاده شیره توت سفید به علـت نوع قند موجود در آن، بر خلاف زیـادتر شیره ها برای بیماران دیابتی ضرردار نیست و آنان میتوانند با رعایت اعتدال از این ماده غذایی بهره گیری کنند.
 • بهره گیری از شیره توت برای درمان سردرد و سرگیجه ناشی از کم خونی سودمنـد میباشد.
 • شیره توت حاوی آنتی‌اكسیدانی به نام آنتوسیانید می باشد. این آنتی‌اكسیدان، فـایـده های بیشـتر برای تندرست ی دارد كه یكی از آنان كاهش میزان كلسترول بد خون و ممانعـت از مبتلا شدن به بیماری ‌های قلبی و عروقی است. ضمناً آنتی اکسیدانهای موجود در این شیره پرویژگی در ممانعـت از سرطان هـم نقش مهمی دارند.
 • شیره توت در تصفیه خون اثر گذار می باشد و به حفظ تندرست کبد و طحال کمک می‌کند.
 • از فوائد شیره توت در طب سنتی بهره گیری از آن برای بیشتر شدن قوای جنسی در مرادن و خانـم ها می باشد.
 • بهره گیری از شیره توت سفید برای بچه ها و نوجوانان در حال پیشرفت بسیار سودمنـد می باشد و به پیشرفت بهتر، بیشتر شدن قدرت یادگیری و تامین انرژی مورد احتیاج بچه ها کمک می کند .

بیشتر بخوانید: عنبر نسارا چیست؟ و خواص در مانی عنبر نسارا چیست؟


طرز ساخته شیره توت سفید

با خواص شیره توت سفید بیشتر آشنا شوید
با خواص شیره توت سفید بیشتر آشنا شوید

برای ساخته شیره توت روشهای خانگی، سنتی و صنعتی وجود دارد، ضمناً بیشـتر از باغداران و صاحبان باغ توت در طول فصل رسیدن میوه، برای ماندگاری زیـادتر آن اقدام به ساخته شیره و توت خشک میکنند.

روش اول: خشک کردن توت می باشد که به عنوان یک خشکبار یا آجیل طرفداران بیشتری دارد.

روش دوم: این می باشد که به شیوه سنتی آب توت سفید را گرفته و بعـد با خاک سفید که احتمالاً حاوی آهک و املاح معدنی دیگر می باشد آمیخته می‌کنند .در اثر اضافه کـردن خاک سفید، آب توت سفید تصفیه می‌شود، پـس از این وهله آب توت سفید را با فشردن در پارچه‌های ویـژه ای از خاک سفید جدا نمـوده و می‌جوشانند، در اثر جوشاندن آب مازاد توت سفید تبخیر و بر میزان قند آن در واحد حجم افزوده می‌شود.

برای ساخته شیره توت به شیوه خانگی می‌توانید به لینک پایین رفته و با طرز ساخته آن آشنا شوید.

مضرات شیره توت سفید (مسائـل احتیاطی و منع مصرف)

شیره توت خیلی پر انرژی می باشد و حاوی کالری بالایی می باشد به این علـت افـراط در استفاده آن برای اشخـاص دارای اضافه وزن ضرردار می باشد و موجـب چاقی زیـادتر می شود . افراط در استفاده شیره توت به علـت طبع گرمی که دارد برای گرم مزاجان ضرردار می باشد و موجـب ایجاد جوش و صفراوی شدن خون میگردد.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

شکر سرخ چیست؟ خواص شکر سرخ کدامند؟

با خواص روغن زرد گاوی بیشتر آشنا شوید

خواص و فضیلت نماز نافله چیست؟

کلمات کلیدی مرتبط

 • طبیعت شیره توت سفید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE