loading...

حکم مداحی خواندن به سبک ترانه

حکم مداحی خواندن به سبک ترانه

در این مطلب از سایت هوریس می خواهیم برای شما در مورد حکم مداحی خواندن به سبک ترانه را توضیحاتی که از نظر راجع تقلید گفته شده است را برای شما بگیم همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد حکم مداحی زنان,روضه خواندن زنان,احکام مداحی,شنیدن صدای مداح زن چه حکمی دارد,حکم شنیدن صدای مداحی زن,مداحی زنان چه حکمی دارد,حکم شرعی گوش دادن به صدای زن,حکم دف زدن مکارم شیرازی توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید. همراه ما باشید.

حکم مداحی زنان,روضه خواندن زنان,احکام مداحی,شنیدن صدای مداح زن چه حکمی دارد,حکم شنیدن صدای مداحی زن,مداحی زنان چه حکمی دارد,حکم شرعی گوش دادن به صدای زن,حکم دف زدن مکارم شیرازی

حکم مداحی خواندن به سبک ترانه
حکم مداحی خواندن به سبک ترانه

بیشتر بخوانید: دو بار گفتن تسبیحات اربعه چه حکمی دارد؟


آیت‌الله سیّد صادق روحانی به سوال ی در مـورد مطالعه نوحه به سبک آهنگ موسیقی جـواب گفته می باشد.

س: مطالعه قرآن و نوحه و عزادارى به شیوه موسیقى و به سبک و آهنگ موسیقى باشد چطور است؟

جواب: باسمه جلت اسمائه; جایز نیست.

متاسفانه بعضـی از مداح ها از آهنگ های لهوی و به شیوه غنا که مناسب مجالس عزاداری نمی بـاشد بهره گیری می کنند که چنین مداحی های جایز نمی بـاشد و نبایستی در چنین مجالسی حضور داشت. و در ادامه خواهید توانست استفتائی که از آیت الله خامنه ای شده است را بخوانید: مداحی می بایست به شیوه معمول و متعارف باشد. در مجالس مداحی از هر نوع کاری که شرعا حرام باشد، می بایست خود داری شود.
اگر مجلس مداحی و عزاداری همراه با آهنگ های لهوی باشد یا به شیوه غنا خوانده شود، اجرا ی چنین مجلس جایز نیست. کمپانـی در آن هـم جایز نمی باشد. آهنگ مدّاحان محترم نباید به آهنگ‏هاى مجالس لهو و فساد شباهت داشته باشد. هر آهنگ و صدایى که مناسب مجالس لهو و فساد است، حرام مى‏باشد. (۱)

مراد از آهنگهای غیر مجاز و حرام، همـان موسیقی لهوی متناسب با مجالس لهو ومعصیت می باشد. واگر مداحی به سبك موسیقی حرام موجـب ایجاد غنا شود، گوش دادن به آن حرام می باشد، درتعریف غنا می بایست گفت : یعنی ترجیع صدا به نحوی كه مناسب با مجالس لهوباشد كه ازگناهان بوده وبرخواننده و شنونده حرام می باشد. حتی غنا دربـاره دعا وقرآن واذان ومرثیه و غیره بطور مطلق حرام می باشد. ”۲
پی نوشت:
۱٫ آیت الله خامنه ای، رساله اجوبه الاستفتائات، س ۱۴۴۹٫
۲٫ رساله اجوبه الاستفتائات، جلددوم،ص۲۰و۲۳

در ادامه مطالبی را در این زمینه به شما توصیه می کنیم:

  1. دو بار گفتن تسبیحات اربعه چه حکمی دارد؟
  2. معنی قی کردن چیست؟ و قی کردن در روزه چه حکمی دارد؟
  3. حکم شرعی دخول از عقب چیست؟ + آيا نزديكي از پشت حرام است
  4. مخرج غائط چیست؟ و چه حکمی دارد؟

کلمات کلیدی مرتبط

  • احکام گوش دادن مداحی
  • ترانه خواندن ایران زن
  • مداحی به سبک اهنگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE