loading...

حکم دیدن سریال های خارجی صحنه دار چیست؟ + آیا دیدن فیلم مبتذل گناه کبیره است؟

حکم دیدن سریال های خارجی صحنه دار چیست؟

در این مطلب می خواهیم برای شما در مورد حکم دیدن سریال های خارجی صحنه دار چیست؟ توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. دیدن فیلم صحنه دار خارجی-دیدن فیلم های تحریک کننده چه حکمی دارد-حکم دیدن فیلم های خارجی-آیا دیدن فیلم مبتذل روزه را باطل میکند-حکم دیدن کارتون مبتذل-کفاره دیدن فیلم مبتذل-حکم شرعی دیدن فیلم مبتذل با همسر-آیا دیدن فیلم مبتذل گناه کبیره است؟

دیدن فیلم صحنه دار خارجی-دیدن فیلم های تحریک کننده چه حکمی دارد-حکم دیدن فیلم های خارجی-آیا دیدن فیلم مبتذل روزه را باطل میکند-حکم دیدن کارتون مبتذل-کفاره دیدن فیلم مبتذل-حکم شرعی دیدن فیلم مبتذل با همسر-آیا دیدن فیلم مبتذل گناه کبیره است

حکم دیدن سریال های خارجی صحنه دار چیست؟
حکم دیدن سریال های خارجی صحنه دار چیست؟

مطابق نظـر آيت الله خامنه اي

س ۱۱۸۸: آیا دیدن عکس های خانـم ها برهنه و نیمه برهنه در فیلمهای سینمایی و غیر آن، چنان چه که آنان را نشناسیم، جایز است؟

ج: نگاه ‏کردن به فيلم‏ها و تصاوير، رأی نگاه ‏کردن به اجنبى را ندارد و در صورتى که از روى شهوت و ريبه نباشد و مفسده‏اى هم بر آن مترتب نشود، شرعاً اشکال ندارد ولى با دقت به اينکه ديدن تصوير برهنه‏اى که شهوت برانگيز است، معمـولا از روى شهوت بوده و به همين دليل مقدمه ارتکاب گناه مى‏باشد، بنا بر اين ديدن آنان حرام می باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی

پرسش : من یکی از علاقه مندان به سینما و فیلم می باشم. اکثر فیلمهای تولیدی توسط کشورهای دیگر از نظر کیفیت هنری و نوع ساخت واقعا عالی هستند وآموزنده اما بدلیل نوع فرهنگ آنها این فیلمها همگی دارای صحنه هایی از روابط مرد و زن می باشند که البته فقط اندام آنها را نشان می دهند و آلات تناسلی آنها دیده نمی شود. خواهشمند است بفرمایید که تماشای این فیلمها چه حکمی دارد؟

پاسخ : در صورتی که عریان باشند جایز نیست نگاه کنید هر چند عورت آنها پوشیده باشد.

مطابق نظـر آيت الله سيستاني

سوال : رأی شرعی برای تماشای فیلمهایی که حاوی قطعات مبتذل اسـت چیست ؟

پاسخ: نگاه کردن به شهوت و خوف وقوع در حرام ، حرام هست و ضمناً بنابر احتیاط واجب چنان چه بدون شهوت و خوف وقوع در حرام باشد.

سوال : حرمت فیلمها و نمایشها و سریالهائی که در تلوزیون و سینمـا بنمایش در می آید چه معیاری دارد ؟

پاسخ: دیدن فیلمهای مبتذل و فیلمهایی که گمراه کننده و سوق دهنده به گناه و تبهکاری هست مطلقا جائز نمی بـاشد و در غیر آنان نگاه باشهوت یا با خوف وقوع در حرام جائز نمی بـاشد و ضمناً به احتیاط واجب نگاه خانـم به فیلم برهنه آقـا بیشتر از مقدار معمول و نگاه کردن آقـا به فیلم برهنه خانـم بیشتر از مقدار معمول نزد بی حجابان حتی چنان چه باشهوت نباشد جائز نمی بـاشد .

مطلب مرتبط:

اطلاعاتی درباره دستگاه های فلزیاب-طلایاب و گنج یاب ایرانی و خارجی

توضیحات ضـروری در معرفت درب ضد سرقت چیست؟

کلمات کلیدی مرتبط

  • حکم دیدن فیلم های صحنه دار
  • دیدن فیلم مبتذل روزه را باطل میکند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE