loading...

جن ها از چه چیزی می ترسد؟

جن ها از چه چیزی می ترسد؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد جن ها از چه چیزی می ترسد؟ توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم همچنین قصد داریم در مورد موضوعاتی همچون جن از چه حیواناتی میترسد,آیا جن از آهن میترسد,جن از چه چیزی خوشش می آید,چرا جن از بسم الله میترسد,جن از چه چیزی بدش می آید,جن از چی میترسه,جن ها از چه چیزی خوششان می اید,ایا جنیان از اهن میترسند توضیحاتی برای شما جمع آوری نموده ایم که می توانید با دنبال نموده ایم ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

جن از چه حیواناتی میترسد,آیا جن از آهن میترسد,جن از چه چیزی خوشش می آید,چرا جن از بسم الله میترسد,جن از چه چیزی بدش می آید,جن از چی میترسه,جن ها از چه چیزی خوششان می اید,ایا جنیان از اهن میترسند

جن ها از چه چیزی می ترسد؟
جن ها از چه چیزی می ترسد؟

“جن‌” چنان‌که از معنی لغوی این کلمه برمی‌آید، موجودی نا مشخـص اسـت که قرآن کریم مشخصات بیشتری را برای وی ذکر نمـوده است‌; از جمله‌: موجودی است که از شعله‌های آتش آفریده شده و این بدان معنا نمی بـاشد که واقعاً مثل آتش شعله داشته باشد; چـرا که سرشت اولیه وی از آتش بوده‌، مثل انسان که از خاک خلق شده‌; یعنی خلقت اولیّه‌اش از خاک بوده است‌. جن‌ها بطور طبیعی و عادی دیده نمی‌شوند. ولی برخـی وقتها در قالب‌های ویژه ای ظاهر می‌شوند، چنان‌که در قصه حضرت سلیمان‌غ آمده است‌: “وَ مِن‌َ الْجِن‌ِّ مَن یَعْمَل‌ُ بَیْن‌َ یَدَیْه‌ِ بِإِذْن‌ِ رَبِّه‌ِی‌…..یَعْمَلُون‌َ لَه‌ُو مَا یَشَآءُ مِن مَّحَـَرِیب‌َ وَ تَمَـَثِیل‌َ وَ جِفَان‌ٍ کَالْجَوَاب‌;(سبا،۱۲ـ۱۳) و گروهی از جن رو بـه روی ی وی به اذن پروردگارش کار می‌نمودنـد … آنان هرچه سلیمان می‌خواست‌، برایش درست می‌نمودنـد : معبدها، تمثالها و ظروف بزرگ غذا ساخته می‌نمودنـد .” آنچه قرآن کریم دربارة جن فرموده‌، این است که آنان از آتش خلق شده‌، حاوی تکلیف و مسؤولیت می باشند گروهی مؤمن صالح و گروهی کافر (جن‌، ۱۱) حاوی حشر و نشر و معاد (جن‌، ۱۵) و قدرت رابطـه با بعضـی از انسان ‌ها (جن‌، ۶) حاوی قدرت زیاد (نمل‌، ۳۹) و قادر بر انجام بعضـی کارهایند (سبا، ۱۲ و ۱۳) و خلقت آنان پیش از خلقت انسان بوده است‌. (حجر، ۲۷) و … عوام مردم‌، خرافات بیشتری دربارة این موجود ساخته‌اند که با عقل و منطق سازگاری ندارد; از جمله اینکه آنان را با اشکال غریب و عجیب و وحشتناک و موجوداتی دُم‌دار و سم‌دار، موذی و پرآزار، کینه‌توز و بدرفتار می‌توان نگاه کـرد که شانس دارد از ریختن یک ظرف آب داغ در یک نقطه‌، خانه‌هایی را به آتش کشند! و یا اینکه از فلز می‌ترسند! و یا اینکه چنان چه سوزنی به آنان آویزان کنی‌، دیگر قادر به محو شدن ازچشم انسان نیستند! و موهومات دیگری از این قبیل‌; در حالی که این خرافات‌، هیچ یک در آیات قرآن و روایات اسلامی نیامده است‌.(ر. ک‌: تفسیر نمونه‌، آیة الله مکارم شیرازی و دیگران‌، ج ۲۵، ص ۱۵۴ـ۱۵۷، انتشارات دارالکتب الاسلامیه / تفسیر المیزان‌، علامه طباطبایی‌، رحمه‌الله‌، ج ۲۰، ص ۴۲ـ۵۰، مؤسسه الاعلمی‌، بیروت‌.)


بیشتر بخوانید: احکام جنب شدن زن در خواب چیست؟


اطلاعات جن ها

جن مستقیم از اسرار خبر ندارد، جن از قدرتی برخوردار است که بشر عادی آن را ندارد. جن قدرت عروج و بالارفتن از آسمان را دارد. جن از حیث قدرت جسمی پر قدرت تر از انسان و در حیث عقلی کمتر از انسان می باشد. یکـی از قدرتهایی که خدا به آنان داده این است که خواهندتوانـست به آسمانها بروند. می توان گفت که این قدرت سبب نمی گـردد که آنان بتوانند به همـه اسرار غیب دسترسی داشته باشند، این قدرت به شیوه استراق سمع و دزدکی در اختیار آنان می باشد.

پی نوشت ها :

[۱] حجر، ۲۷: ”‌والجانَّ خلقناه من قبلُ من نارالسموم”‌‌، و جان را از پیش، از آتش زهرآگین آفریدیم.

[۲] رحمن، ۱۵: ”‌وخلق الجان من مارج من نار”‌‌؛ و جن را از آمیخته‏اى از آتش آفریدیم.

[۳] قاموس قرآن، واژه‏ى جن.

[۴] عباسى، ابراهیم ، قصه ‏هاى شگفت در مـورد جن، ص ۲۵

[۵] نک: آیا جنیان مسلمان و غیر مسلمان دارند؟ ؛ میزان الحکمه، محمدی ری شهری، ناشر مکتب الاعلام الاسلامی، ۱۴۰۳ ه. ق، ۱۳۶۲ ه. ش، ج ۲، ص ۱۱، ح ۲۶۵۸؛ اصول ضـروری (مترجم)، ج ۲، کتاب الحجة، ”‌باب آمدن جن نزد ائمه(علیه السلام) و پرسش کردن از مسایل دینی”‌‌، ص ۲۴۳، ح ۴ ضـروری به یادآوری است ۷ حکایت دیگر در مـورد جن در این کتاب آورده شده است؛ سفینة البحار، للشیخ عباس القمی، دار الاسوه، الطبعة الثانیة، ۱۴۱۶ ه. ق، ج ۱، باب الجیم بعده النون، ص ۶۷۳؛ معارف قرآن، استاد مصباح یزدی، ص ۳۱۶

جن ها,جن های تهدید ناک,جن ها از چه میترسند,جن های مسلمان,جن های واقعی,جن های وحشتناک,جن ها در شمال تهران,جن های ترسناک,جن ها تمام جا می باشند.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

کلمات کلیدی مرتبط

  • ایا جن از از انسان میترسد
  • جن از چه چیزی بدش میاد
  • جن ها از چی خوششان میاد
  • جن از چی میترسه
  • جن از چه خوشش می اید
  • جن از چه بدش می اید
  • جن ها چه چیزی خوششان می اید
  • جن ها از چه چیزی میترسند؟
  • جن از چی میترسد
  • جن از چه چیزی های خوشش می اید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE