loading...

توجه فنگ شوی به آب

توجه فنگ شوی به آب

treasure-book

سلام و درود خدمت همه شما عزیزان.در مطالب قبل فنگ شوی و قوانین فنگ شوی را کامل به شما معرفی کردیم .اما آب در فنگ شوی از اهمیت به سزایی برخوردار است و در همه جوانب فنگ شوی وجود دارد.اما چرا اینقدر آب در فنگ شوی مهم است؟

اصول فنگ شویی توجه زیادی به جریان اب، نهرها، برکه‌ها و رودخانه‌ها دارد. اینها از جمله عوارض طبیعی هستند که به آسانی شناسایی می‌شوند و در زمینهای مرتفع و پست وجود دارند. پیچ و خم و انشعابهای رودخانه اژدهای ابی نامیده می‌شوند که در تقابل با اژدهای کوهستان است. تعبیرهایی که فنگ شویی از شکلهای مختلف برکه‌ها و نهرها و رودها به عمل می‌آورد در کتابی به نام اژدهای ابی ماندگار که در کتاب معلومات عمومی ممتاز شرح داده شده است ذکر شده‌اند.
محل تلاقی دو رودخانه محلی مثبت محسوب می‌شود زیرا تاثیر نیروهای آنها در آنجا متمرکز است. ولی انشعاب رودخانه نمایانگر پراکنده شدن نیروهای مثبت است. شیب تند رودخانه بدشگون است زیرا مسیرهای مستقیم به شکل نیزه پدید می‌آورد. ولی رودخانه‌ای که پیچ و خم نسبی داشته باشد مسیر طبیعی خوش یمنی محسوب می‌شود.
اژدهای ابی ماندگارطبق مطالب کتاب معروف اژدهای ابی ماندگار یک محل مطلوب باید در بین نهرها و رودها طوری قرار داشته باشد که همچون معده اژدها از آن محافظت شود.
اگر اب خلاف جهت آن محل جریان داشته باشد، عجولانه زهکشی می‌شود. در این صورت چگونه می‌تواند وفور نعمت به ارمغان آورد؟ اگر مستقیماٌ وارد آن مکان شود و به همان شکل نیز خارج شود افراد مذکر ساکن آن مکان طالع نحس خواهند داشت. اگر اب به سرعت به سمت چپ متمایل شود پسر ارشد خانواده بدبخت خواهد شد. اگر به سرعت به سمت راست متمایل باشد ته تغاری خانواده دچار فاجعه خواهد شد.
اگر نیروی چی در میان نهرها و رودهایی جریان یابد که محلی را در برگرفته‌اند و از آن محافظت می‌کنند، در این صورت نیروی چی درونی نامیده می‌شود. در چنین حالتی رودخانه‌ای که در اطراف آن محل جریان دارد حد فاصل یا مرز نیروی چی درونی و بیرونی محسوب می‌شود. نیروی چی بیرونی می‌تواند نیروی چی درونی را تغذیه کند که نیروی چی درونی نیز به نوبه خود به تدریج به داخل خانه یا مقبره نفوذ می‌کند. این نوع طبقه بندی از لحاظ شکل رودخانه، و انشعابهای فرعی آن و پیچ و خمهای عادی یا تند و نحوه قرار گرفتن این اجزا در کنار یکدیگر تعریف می‌شوند.

منبع:اینترنت

موفق باشید 

کلمات کلیدی مرتبط

  • فنگ شوی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE