loading...

تقویم حجامت سال ۱۳۹۷

تقویم حجامت سال ۱۳۹۷

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم برای شما دوستان عزیز تقویم حجامت سال ۱۳۹۷ را قرار داده ایم که می توانید در ادامه با ما همراه باشید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در این تقویم شما می توانید بهترین روزهای حجامت و روزهای قمر در عقرب را به طور دقیق مشاهده کنید. همچنین در ادامه ما تقویم حجامت سال ۹۷,تقویم حجامت تبریزیان,تقویم حجامت ۹۷,تقویم حجامت ۹۷,سالنامه حجامت ۹۷,تقویم حجامت سال ۹۷,تقویم حجامت,تقویم حجامت ۹۷ را برای شما در این مطلب درج نموده ایم که می توانید ببینید و استفاده کنید. با ما همراه باشید.

تقویم حجامت سال ۹۷,تقویم حجامت تبریزیان,تقویم حجامت ۹۷,تقویم حجامت ۹۷,سالنامه حجامت ۹۷,تقویم حجامت سال ۹۷,تقویم حجامت,تقویم حجامت ۹۷

تقویم حجامت سال 1397
تقویم حجامت سال ۱۳۹۷

بیشتر بخوانید: تقویم سال ۹۷


سالنامه حجامت ۱۳۹۷

به لطف حقّ، جلّ جلاله، و عنایات حضرات معصومین علیهم آلاف التّحیة و الثّناء، سالنامه حجامت ۱۳۹۷ هجری شمسی تقدیم شما همیاران می گردد. 

خدای را سپاس گزاریم که پـس از عرضه چندساله این سالنامه، تعداد بیشتری از پایگاه های دیگر اقدام به بازنشر آن برای کاربران خود نمودند. ضمناً بعضـی مراکز اقدام به طراحی تقویم های خاص خود نمودند که هر دو امری مبارک می باشد که خواهـد توانست در خدمت به سامان کردن رفتار اسلامی-ایرانی حجامت باشد. 

تذکّر تکراری

مطالب مرتبط:

چنان که مستحضرید این سالنامه بر حسب روایات وارد شده از حضرات معصومین علیهم السّلام تنظیم می گـردد و از آن جایی که مقوله نهی از حجامت در ایّام قمر در عقرب، مستقیما مورد اشاره حضرات معصومین علیهم السّلام نبوده می باشد در این سالنامه به آنان اشاره ای نشده می باشد. امّا از آن جا که در روایات دیگر، احتیاطاتی در این گونه ایّام مورد اشاره قرار گرفته می باشد توصیه می کنیم با نیّت عمل به سفارش حضرات معصومین علیهم السّلام، در این ایّام از انجام حجامت غیرضروری پرهیز شود. موقعی ضرورت انجام حجامت، سه توصیه با ارزش یعنی قرائت آیة الکرسی، سه مرتبه طلب خیر از خداوند متعال متعال و ذکر شریف صلوات فراموش نشود. واریز صدقه و قرائت سوره عظیم الشأن های شریف معوّذتین هم خواهـد توانست توصیه های مقبولی باشند.

تدابیر لازم قبل از حجامت از نگاه متخصصین طب سنتی

مکاتب بزرگ طب سنتی مثل طب‌های سنتی ایران، چین و هند، حجامت را شیوه معتبری برای بهبـود یا کم شدن بعضـی بیماری ‌ها می‌دانند ولی در هیچ یک از این سه مکتب بزرگ، انجام حجامت به ترتیبی که اکنون در سطح اجتماع رونق دارد، توصیه نشده می باشد.

وی افزود: حجامت یکـی از چندین شیوه درمانی در طب سنتی است و آن هم مثل هر دخالت طبی دیگر می بایست با تشخیص درست بر حسب علـت و تجربه و با تاکتیک درست در وقـت مناسب انجام گـردد تا برای مریض مفیـد باشد.

دستیار تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه حجامت روشی برای پاکسازی عضو است، بیان کرد: حجامت شیوه مناسبی برای پاکسازی خلط‌های ناسالمی است که در یک عضو وجود دارد ولی برخلاف بعضـی روشهای دیگر پاکسازی بدن، نخواهد توانست اخلاط را از عمق بدن به مقدار ضـروری بیرون کند.

برای پاکسازی بدن از اخلاط فاسد زیان‌آور ضـروری است قبل از وقـت حجامت تدابیر تغذیه‌ای و دارویی ویژه ای اندیشیده گـردد تا مواد ضرردار آمادگی دفع از طریق حجامت را پیدا کنند.

در بیشـتر مسائـل اگر بدون نضج اخلاط و اصلاح بدن و بدون تدابیر تغذیه‌ای یا دارویی قبلی، حجامت انجام گـردد شانس دارد قسمت‌های رقیق اخلاط بیرون شوند و بخش‌های غلیظ در بدن باقی بمانند این مسئله می‌تواند برای مریض تهدید ساز باشد و در دراز مدت هـم بیماری ‌های سوداوی را تهیه یا تشدید نماید .


بیشتر بخوانید: تقویم نجومی ۹۷ تقویم نجومی امروز


کلمات کلیدی مرتبط

  • yhsm-inucbr_001
  • تقویم حجامت ۹۷ تبریزیان
  • تقویم حجامت ۹۷
  • تقویم حجامت ۹۷ تبریزیان
  • تقویم حجامت سال ۹۷
  • بهترین تقویم حجامت ۹۷
  • تقویم حجامت
  • تقویم حجامت ۱۳۹۷
  • تقویم حجامت تبریزیان
  • تقویم حجامت سال ۱۳۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE