loading...

تعهد در خوابگاه از دیدگاه سامانه خواب اینجا

تعهد در خوابگاه از دیدگاه سامانه خواب اینجا

در این بخش از سایت هوریس می خواهیم به بررسی تعهد در خوابگاه از دیدگاه سامانه خواب اینجا برای شما کاربران گرامی بپردازیم . درصورتی که قصد زندگی در خوابگاه دارید حتما این مطلب را مطالعه نمایید. امیدواریم برای شما مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

تعهد در خوابگاه
تعهد در خوابگاه

معرفی خود در خوابگاه و تصمیمات و عواقب آن

فرق انسان با دیگر موجودات این است که انسان دارای قدرت اختیار بوده، لذا هر گونه عملی که انجام می دهد یا تصمیماتی که توسط او گرفته می شوند، مؤظف است که مسئولیت آن ها را به عهده بگیرد. در میان دانشجویانی که در خوابگاه های دخترانه و پسرانه ساکن هستند، این موضوع دارای اهمیت بسیار زیادی است. هنگامی که دانشجویی قبول می کند که در خوابگاه های پسرانه یا دخترانه باشد، او در واقع از اعضا و ساکنین خوابگاه محسوب می شود و هیچ فرق دیگری بین او با افرادی که در مدت بیشتری در خوابگاه بوده اند، وجود ندارد. از همین رو قوانین و تعهداتی که میان افراد ساکن در خوابگاه و دانشجویان وجود دارد و به صورت کتبی و شفاهی ایجاد شده است، باید توسط کلیه افراد و حتی دانشجویان تازه وارد نیز رعایت شود. متعهد بودن به این قوانین اصلی ترین وظیفه افراد ساکن در خوابگاه و دانشجویان است.

برای معرفی خود به دیگر افراد خوابگاه و هم اتاقی ها لازم است که رابطه دوستانه و حسن نیت داشت. در صورتی که هر کدام از افراد ساکن در خوابگاه دخترانه یا پسرانه که معرفی خود را فقط با حرف انجام دهد و در عمل خلاف آن دیده شود، بعدا دچار عواقبی از جمله طرد شدن از سوی دیگر افراد ساکن در خوابگاه خواهد شد.

تعهداتی که برای افراد ساکن در خوابگاه های دخترانه و پسرانه وجود دارد، در دو دسته تقسیم می شوند. در ادامه این بحث هر کدام از این دسته ها را توضیح می دهیم.

تعهدات کتبی در خوابگاه

در روزهای اولیه ای که افراد می خواهند در خوابگاه های دخترانه و پسرانه ساکن شوند، آنها تصمیماتی می گیرند که روی روند زندگی کردن آن ها در خوابگاه بسیار مؤثر خواهد بود. از آن جایی که نهادهای مربوطه به خوابگاه دانشجویی و مسئولین آن قوانینی را وضع می کنند که رعایت آن باید توسط کلیه افراد ساکن در خوابگاه انجام شود، بنابراین ساکنینی در خوابگاه که شرایط و قوانین موجود در خوابگاه را رعایت نکنند، نمی توانند در آن ساکن بمانند. چون این دسته از افراد دارای رفتار و اعمالی هستند که مسئولین پانسیون دخترانه یا پسرانه را آزار داده و همچنین آرامش افراد ساکن در خوابگاه را نیز بر هم می زنند.

 

هنگامی که دانشجویی می خواهد برای اولین بار به خوابگاه وارد شود، لازم است که تعهدنامه ای امضا کند که در آن خسارت های معنوی و مالی که به خوابگاه و افراد دیگر وارد می شود را بر عهده بگیرد و در برابر اعمال خود جوابگو باشد. این تعهدات شامل خسارت هایی است که بر در و دیوار خوابگاه یا وسایل موجود در خوابگاه و یا درگیری های فیزیکی با افراد ساکن در خوابگاه است. در صورتی که هرکدام از این اقدامات رخ دهند، مسئولینی که در خوابگاه هستند باید گزارش این وضعیت را به مقامات بالاتر برسانند و این موضوع برای دانشجوی ساکن در خوابگاه دارای عواقب خواهد بود.

تعهدات اخلاقی در خوابگاه

به جز قوانین کتبی که افراد متقاضی خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه آن را امضا می کنند، برخی تعهدات اخلاقی نیز وجود دارند که به صورت نانوشته هستند و لازم است که هر فردی آن ها را به عهده بگیرد. از جمله این قوانین می توان به احترام گذاشتن به حریم خصوصی افراد ساکن در خوابگاه اشاره کرد. لازم است دانشجویی که در خوابگاه ساکن است تعهد کافی نسبت به ارزش های اخلاقی که موجب بالا بردن شآن انسانی افراد ساکن در خوابگاه می شود را داشته باشد.

ممکن است پذیرفتن مسئولیت زندگی در خوابگاه آسان به نظر آید، اما رعایت مسئولیت ها و تعهدات مربوط به خوابگاه امری ضروری است.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و همچنین رزرو خوابگاه به سایت خواب اینجا www.khabinja.com مراجعه کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE