loading...

تعرفه و نرخ تازه بیمه شخص ثالث ۹۷ و روش محاسبه تخفیف ها

تعرفه و نرخ تازه بیمه شخص ثالث ۹۷ و روش محاسبه تخفیف ها

در این مطلب می خواهیم برای شما دوستان عزیز تعرفه و نرخ تازه بیمه شخص ثالث ۹۷ و روش محاسبه تخفیف ها را برای شما قرار بدیم. که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. قیمت بیمه شخص ثالث ۹۷,محاسبه بیمه شخص ثالث ایران,جدول نرخ بیمه شخص ثالث ۹۷ بیمه ایران,جدول نرخ ثالث ۹۷,جدول نرخ بیمه شخص ثالث ۹۷,بیمه شخص ثالث آسیا,جدول حق بیمه ثالث ۹۷,جدول بیمه شخص ثالث ۹۷

تعرفه و نرخ تازه بیمه شخص ثالث ۹۷ و روش محاسبه تخفیف ها
تعرفه و نرخ تازه بیمه شخص ثالث ۹۷ و روش محاسبه تخفیف ها

قیمت بیمه شخص ثالث ۹۷,محاسبه بیمه شخص ثالث ایران,جدول نرخ بیمه شخص ثالث ۹۷ بیمه ایران,جدول نرخ ثالث ۹۷,جدول نرخ بیمه شخص ثالث ۹۷,بیمه شخص ثالث آسیا,جدول حق بیمه ثالث ۹۷,جدول بیمه شخص ثالث ۹۷

کمپانـی های بیمه از روز سه شنبه (۱۷ بهمن ماه) تخفیف های نداشتن خسارت بیمه ثالث را با تغییراتی همراه نمودنـد که اما این تغییرات برگرفته از آیین نامه اجرایی ماده ۱۸ قانون بیمه فـرد ثالث می باشد. بر حسب ماده ۶ آیین نامه نوین تخفیف نداشتن خسارت سالانه از ۱۰ درصد به ۵ درصد کم شدن یافته و حداکثر تخفیف همـان ۷۰ درصد خواهد بود که در یک عصری ۱۴ ساله به حداکثر تخفیف می رسد. عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی در این رابطه به تسنیم بیان کرد: در نرخ حق بیمه تغییری اعمال نشده می باشد بلکه بر حسب مصوبه دولت صرفا درصد تخفیف ها کم و درعوض ابطال یکباره تخفیف ها بر حسب یک تصادف پاک شده می باشد.

وی افزود: اما کسانی هم که تخیف قبلی دارند به قوت خود باقی خواهد بود. همتی با اصرار براینکه نرخ حق بیمه فـرد ثالث تغییر نکرده است، بیان کرد: نرخ عوض نشده و برای کسانی هم که تخیف نداشتن خسارت داشتند تغییری تهیه نشده تنها از این بـعد تخفیف ها اینگونه محاسبه می شود . رئیس کل بیمه مرکزی در مـورد حق بیمه سـال ۹۷ هم بیان کرد: هنوز تصمیم قوه قضائیه در مـورد نرخ دیه به صنعت بیمه ابلاغ نشده می باشد. ولی تغییر در حق بیمه سـال آینده به محاسبه نهایی ضریب خسارت فـرد ثالث سـال ۹۵ ونرخ نوین دیه که هنوز اعلام نشده، وابسته می باشد.

تخفیف های  سوابق بیمه فـرد ثالث

شما بر حسب همه سـال هایی که خسارت اخذ نکرده اید، در وقـت تمدید خواهید توانست از تخفیفات نداشتن خسارت بهره گیری نمایید. بر حسب قانون بیمه مرکزی میزان این تخفیفات به شیوه پایین محاسبه و اعمال می شـود :

  • یکسال نداشتن خسارت در آغاز سـال دوم ۱۰% تخفیف
  • در آغاز سـال سوم ۱۵% تخفیف
  • در آغاز سـال چهارم ۲۰% تخفیف
    در آغاز سـال پنجم ۳۰% تخفیف
  • در آغاز سـال ششم ۴۰% تخفیف
  • در آغاز سـال هفتم و پـس از آن ۵۰% تخفیف
    بعضـی از اشخـاص که سابقه نداشتن خسارت بیمه ثالث شان زیـادتر از ۷ سـال است و حتی با دارا بودن ۱۰ سـال سابقه نداشتن خسارت از آغاز سـال هشتم نخواهد توانست بیشتر از ۵۰ درصد تخفیف را داشته باشد.

اگر خسارتی را شخـص روی بیمه فـرد ثالث داشته باشد تکلیف تخفیفات بیمه ای چه می شـود ؟

بر حسب شرایط بیمه ثالث موقعی بهره گیری حتی یک کوپن از بیمه نامه ثالث، همه تخفیفات ۱۰ ساله بیمه گذار از میـان خواهد رفت و در وقـت تمدید بیمه نامه می بایست مبلغ بیشتری را برای تمدید بیمه نامه واریز کند. و ضمنا اگـر یک کوپن از بیمه نامه جدا شده باشد نشانگر این می باشد که طی یک سـال بیمه یک مرتبه خسارت داشته اید و تخفیفی به بیمه نامه شما تعلق نمی گیرد. در حالی ۲ کوپن از بیمه جدا شود، یعنی ۲ مرتبه خسارت داشته اید و در وقـت تمدید بیمه نامه ۲۰درصد جریمه تعدد خسارت به بیمه نامه اضافه می شـود .
نداشتن ۳ کوپن ، ۴۰درصد حق بیمه سالانه جریمه تعدد خسارت واریز می شـود .
نداشتن ۴ کوپن ، ۶۰ درصد حق بیمه سالانه جریمه تعدد خسارت واریز می شـود .

اگر میزان خسارت بیشتر از ۴ مرتبه بوده و یا حتی بیمه نامه نداشته باشند، ۱۰۰ درصد جریمه تعدد خسارت به بیمه نامه بعدی تعلق می گـیرد . اما از آغاز سـال ۹۷ کوپن بیمه ثالث پاک می گـردد و بر حسب کد QR   خسارات در سیستم ثبت می گـردد و هر فردی با داخل به سیستم بیمه مرکزی خواهـد توانست از شرایط بیمه نامه خود اطلاع پیدا نماید . همه تخفیفات و خسارات بیمه ثالث در این کارت نوشته شده و معیـن می شـود .

در ادامه جدول تخفیف های نوین بیمه شخص ثالث را می بینید؛

تعرفه و نرخ تازه بیمه شخص ثالث ۹۷ و روش محاسبه تخفیف ها
تعرفه و نرخ تازه بیمه شخص ثالث ۹۷ و روش محاسبه تخفیف ها

ممطلب مرتبط:

نحوه ی محاسبه خسارت افت قیمت خودرو در تصادف

حکایت های شگفت انگیز آیت الله دستغیب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE