loading...

تصویری از همسر عادل فردوسی پور + بیو گرافی عادل فردوسی پور

تصویری از همسر عادل فردوسی پور + بیو گرافی عادل فردوسی پور

در این مطلب می خواهیم برای شما در مورد تصویری از همسر عادل فردوسی پور + بیو گرافی عادل فردوسی پور توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. جدایی عادل فردوسی پور و همسرش – باجناق عادل فردوسی پور کیست – عادل فردوسی پور چند فرزند دارد – عادل فردوسی پور مجرد است یا متاهل – عادل فردوسی پوروهمسروفرزندش – ایا عادل فردوسی پور ازدواج کرده؟ – همسر عادل فردوسی پور ویکی پدیا – ایا عادل فردوسی پور بچه دارد؟ – همسر عادل فردوسی پور ویکی پدیا – باجناق عادل فردوسی پور کیست – عادل فردوسی پوروهمسروفرزندش – همسر عادل فردوسی پور کیست ؟ – عادل فردوسی پور و همسرش جدا شدند – عادل فردوسی پور مجرد است یا متاهل – عادل فردوسی پور چند فرزند دارد – ایا عادل فردوسی پور ازدواج کرده؟

جدایی عادل فردوسی پور و همسرش – باجناق عادل فردوسی پور کیست – عادل فردوسی پور چند فرزند دارد – عادل فردوسی پور مجرد است یا متاهل – عادل فردوسی پوروهمسروفرزندش – ایا عادل فردوسی پور ازدواج کرده؟ – همسر عادل فردوسی پور ویکی پدیا – ایا عادل فردوسی پور بچه دارد؟ – همسر عادل فردوسی پور ویکی پدیا – باجناق عادل فردوسی پور کیست – عادل فردوسی پوروهمسروفرزندش – همسر عادل فردوسی پور کیست ؟ – عادل فردوسی پور و همسرش جدا شدند – عادل فردوسی پور مجرد است یا متاهل – عادل فردوسی پور چند فرزند دارد – ایا عادل فردوسی پور ازدواج کرده؟

عادل فردوسی‌پور Adel Ferdosipour (زادهٔ ۱۰ مهر ۱۳۵۳ در تهران) روزنامه‌نگار، مترجم، مدرس دانشگاه، ساخته ‌کننده، مجری تلویزیونی و گزارشگر فوتبال اهل ایران می باشد. وی اصالتاً اهل شهر رفسنجان در استان کرمان می باشد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف می باشد. او پایه‌گذار، ساخته ‌کننده و مجری برنامهٔ ۹۰ که از شبکه ۳ سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود نیز هست. در سـال ۲۰۰۹، هفته‌نامهٔ نیوزویک وی را در فهرست پرقدرت‌ترین اشخـاص در ایران در ردهٔ نوزدهم جای داد. مجله ورلد ساکر به وی لقب «جان ماتسن ایران» داده‌می باشد. عادل فردوسی پور پیوندکرده و متاهل است اما تا به حال نامی از همسـر عادل فردوسی پور برده نشده و هیچ بیوگرافی از همسـر عادل فردوسی پور وجود ندارد ولی عکس عادل فردوسی پور و همسـر ش انتشار داده شده است که این عکس فقط تصویر موجود از همسـر عادل فردوسی پور است . در پایین عکس عادل فردوسی پور و همسـر ش را مشاهده میفرمایید .

تصویری از همسر عادل فردوسی پور + بیو گرافی عادل فردوسی پور
تصویری از همسر عادل فردوسی پور + بیو گرافی عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور و همسـر ش

تحصیلات  عادل فردوسی پور :

عادل زمان دبستان را در مدرسهٔ ذوقی گذراند و با وجود علاقهٔ بسیارش به فوتبال از درسش دور نشد و دیپلم خود را از دبیرستان البرز با معدل ممتاز گرفت. سرانجام در رشتهٔ مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف قبول کرده شد و تحصیلات خود را در این رشته و دانشگاه تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داد. وی هم اکنون دانشجوی دکترای مدیریت رسانه دانشگاه تهران می باشد. عنوان پایان‌نامه کارشناسی ارشد وی «پیش‌بینی نتایج مسابقات فوتبال با بهره گیری از تحلیل‌های رگرسیونی» بود. وی درس زبان تخصصی صنایع را در دانشگاه صنعتی شریف تدریس می‌کند.

زندگـی شغلی عادل فردوسی پور :

 • روزنامه‌نگاری

او کار رسانه‌ای خود را در سـال ۱۳۷۲ با روزنامه‌نگاری در روزنامه ابرار ورزشی به سردبیری اردشیر لارودی شـروع کرد. وی در آن زمان، دانشجوی سـال سوم کارشناسی بود و در قسمـت ترجمه صفحه فوتبال خارجی کار می‌کرد. وی پـس از قبولی در آزمون گزارشگری صدا و سیما، انـدکی از روزنامه‌نگاری فاصله گرفت، وی برای مجله ورلدساکر چند یادداشت نوشته می باشد.

 • تلویزیون

او در انتهـا سـال ۱۳۷۳، پـس از چندین مرتبه آزمون، به صدا و سیما راه یافت و در ابتدا به گزارش برنامه منتخب ورزشی (برنامه‌ای آرشیوی از شبکه سوم سیما که در نیمه شب پخش می‌شود) می‌پرداخت. فردوسی‌پور کم‌کم رشـد کرد و توانست بازی‌های بهتری را گزارش نماید . وی پـس از گزارش‌های خوبش در جام جهانی ۹۸، توانست خود را به تمام بشناساند و از آن بـعد بود که به عنوان گزارشگر بازی‌های زنده و با ارزش گزینش شد. در آن وقـت که تلفظ نادرست نام‌های خارجی در گزارش‌های فوتبال صدا و سیما زیاد اتفاق می‌افتاد، وی از معدود گزارشگران مسلط به زبان انگلیسی بود.

او در مراسم اهدای توپ طلای فوتبال ایران نیز جایزهٔ برترین گزارشگر را از افشین قطبی اخذ کرد.[۹] عادل فردوسی‌پور، بنیان‌گذار مجری و ساخته ‌کننده برنامه ۹۰ می باشد. برنامه نود، نام برنامهٔ زنده‌ای مقوله در مـورد ٔ فوتبال ایران است که دوشنبه شب هر هفته از شبکه ۳ سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود. وی ضمناً به عنوان تهییه‌کننده برنامه فوتبال ۱۲۰ با شبکه ورزش سیما همکاری داشته است، وی ضمناً در تولید برنامه لیگ ۱ از این شبکه هم نقش داشته‌می باشد.

 • ترجمه

فردوسی‌پور سال‌ها پـس از تجربهٔ ترجمه در روزنامهٔ ابرار ورزشی، در سـال ۱۳۸۸ قراردادی را برای ترجمهٔ کتاب فوتبال در مساوی دشمن، که درونمایه‌ای فوتبالی-سیاسی دارد، با نشر چشمه امضا کرد. سایمون کوپر، نویسندهٔ سرشناس فاینانشیال تایمز و خالق اثر فوتبال علیه دشمن چاپ این کتاب را یک سرقت ادبی خوانده‌می باشد. وی در نوشتهٔ خود آورده‌است: «می‌خواستم بروم تهران و شخصاً با این سارقین ادبی برخورد کنم…»

کتاب دوم فردوسی‌پور، کتاب کامل فوتبال نام دارد که دانشنامه‌ای ۴۰۰صفحه‌ای و تمام‌رنگی دربـاره فوتبال می باشد. این کتاب ترجمهٔ کتاب The Football Book است که برای اولیـن بار در سـال ۲۰۰۸ در انگلستان منتشر شد. کتاب کامل فوتبال در اردیبهشت ۱۳۹۱ و در بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد. ناشر این کتاب نشر بهشت می باشد.

ترجمه سوم عادل فردوسی پور کتابی است به نام «هنر شفاف اندیشیدن» اثر «رولف دوبلی». این کتاب بر خلاف دو کتاب قبلی در حوزه فوتبال نمی بـاشد بلکه مقوله آن روشهای مدیریت می باشد. این کتاب در نمایشگاه کتاب سـال ۱۳۹۴ تهران بوسیـله انتشارات نشر چشمه ارائـه شد که با استقبال عالی ی مواجه گردید.

مطلب مرتبط:

كيفيت گیاھان در متعادل كردن هاله و چاکرا

مثقال چیست؟ هر مثقال چند گرم است؟

کلمات کلیدی مرتبط

 • عادل فردوسی پوروهمسروفرزندش
 • باجناق عادل فردوسی پور کیست
 • همسر عادل فردوسی پور ویکی پدیا
 • عادل فردوسى بور
 • شغل عادل فردوستی پور
 • همسر عادل فردوستی پور
 • عادل فردوسی پور ویکیپدیا
 • چند مورد در مورد بیو گرافی
 • عادل فردوستی پور
 • خواندن های تصویری عادل
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE