loading...

تشخیص دیسک کمر در منزل

تشخیص دیسک کمر در منزل

تشخیص دیسک کمر ، اگر می خواهید بدون مراجعه به پزشک بدانید که آیا مبتلا به دیسک کمر شده اید یا نه راهی را که ما در این مطلب ببرایب شما گذاشته ایم امتحان کنید تست ساده تشخیص دیسک کمر در منزل +درمان دیسک کمر و حرکات ورزشی برای دیسک کمر را از سری طالب پزشکی مجله مراحم مشاهده کنید.

دیسک کمر بیماری است که نصف بیشتر مردم دنیا از آن رنج می برند. با این معضل کار و فعالیت فرد علنا دچار مختل می شود و کارآیی و باز دهی بدن پا ئین می آید. انجام بعضی حرکات ورزشی و نرمش ها برای دیسک کمر و بیرون زدگی دیسک مفید و موثر است. حال نکته مهم ایم است که چگونه بفهمیم که دیسک کمر داریم یا نه؟

همچنین ببینید: اگر کمر درد دارید این مطلب را بخوانید

و آیا مهره کمر ما بیرون زدگی دارد و دچار این مشکل شدیم یا نه ؟

هر کمر دردی را نباید به مشکلات دیسک و آتروز ربط داد . در منزل با یک حرکت و تست ساده می توانید بفهمید که دچار بیرون زدگی دیسک کمر شده اید یا نه برای اطمینان از اینکه دچار دیسک کمر شده اید یا نه ،توصیه ما به شما انجام این تست ساده و راحت می باشد. نخست روی زمین دراز بکشید و دو پایتان را به طرف بالا بیاورید.

روی سطح صاف دراز بکشید و پاهایتان را بالا بیاورید؛ به اندازه زاویه های مختلف پاهایتان را رو به بالا داده و اگر بین زاویه۳۰ تا ۷۰ درجه دچار درد شدیدی در کمر شدید،دیسک کمر دارید و دچار بیرون زدگى دیسک شدید.

تست را مطابق شکل انجام دهید

تست تشخیص دیسک کمر

درمان دیسک کمر با این دو روغن

سیدجلال حسینی متخصص طب سنتی با اشاره به درمان دیسک کمر به وسیله داروهای گیاهی اظهار داشت: ترکیب روغن سقز و بادام تلخ را به روی کمر باید به آرامی ماساژ داد تا فشار ناشی از آن از روی رگ‌های سیاتیک برداشته شود.

درمان گودی کمر

مظالب مرتبط:

مطالب مرتبط:

برای بهبود دیسکو درد ناشی از آن می‌توان هفته‌ای یک بار زالو در اطراف محل درد انداخت تا درد ناشی از آن ساکت شود. انجام حرکات ورزشی مناسب می‌تواند گودی کمر را از بین ببرد و یک آرامش خاصی را برای فرد بیمار به همراه آورد.

افراد مبتلا به دیسکباید شب‌ها از پتو به جای تشک استفاده کنند تا گودی کمر آنها به حالت عادی برگردد. همچنین ۱۰ گرم دنبه گوسفندی به اضافه ۲ قاشق مرباخوری زردچوبه و چهار عدد خرما به همراه ۲۰ گرم آرد گندم و ۲۰ گرم قرص ضد درد کمر را با هم مخلوط کنید، آن را به پارچه‌ای آغشته کنید و بر روی کمر قرار دهید و تا صبح به همان حالت قرار دهید.

علائم و تشخیص دیسک کمر

post_image

 

هر فرد اغلب ۲۶ مهره در ستون فقرات خود دارد. مهره ها توسـط صفحه ها انعطاف پذیری به اسم دیسک میـان مهره ای از همدیـگر جدا می گردند. در واقع هر شخـص در حالت عادی حاوی ۴ دیسک کمر است و از این رو وجود دیسک کمر بیماری حساب نخواهد شد.

اگر بنا به عـلت های دیسک از بخـش عقبی خود دچار بیرون افتادگی یا فتق گردد، این بخـش بیرون زده روی نخاع یا رشته های نخاع فشار وارد می کند و موجـب ایجاد درد در ناحیه کمر با منتشر کردن به پاها می گردد.

مردم به اصطلاح به این بیماری دیسک کمر گفته می شود که اما اصطلاح درست آن فتق دیسک کمری می باشد. این بیماری ، بیماری سیاتیک هـم خوانده می شود .

علائم دیسک کمر

فتق دیسک شانس دارد در ناحیه گردن، پشت یا کمر تهیه شود. چنان چه فتق در ناحیه گردن باشد، مریض دچار درد در ناحیه گردن و شانه و بازو می شود . چنان چه فشار روی نخاع زیاد باشد، مریض علایمی مثل گزگز و مورمور، بی حسی، سرد یا گرم شدن، احساس ضعف و درد در ناحیه ساعد، کف دست و انگشتان پیدا می کند .

فتق دیسک در ناحیه کمری، موجـب ایجاد درد در ناحیه کمر و باسن و پشت یا جلوی ران می شود . چنان چه فشار روی رشته های نخاعی زیاد باشد، مریض از ناحیه زانو به زیـر علایمی مثل درد، بی حسی، گزگز و مورمور، احساس سردی یا گرمی، گرفتگی مکرر عضلانی، ضعف یا لاغر شدن را تجربه می کند ، بیماری که مبتـلا دیسک کمری می باشد نخواهد توانست براحتی خم گـردد و زمان خم شدن احساس می کند که رگی در پشت زانویش کشیدگی پیدا می کند . درد مریض با سرفه زدن تشدید می شود .

گاهی بیماران تنها از وجود گزگز و مور مور یا ضعف یا درد در ناحیه ساق، مچ پا یا انگشتان پای خود شاکی می باشند و کمر آنان اصلاً درد ندارد. برای زیـادتر این بیماران پذیرش اینکه مـوارد آنها به دلیـل وجود بیماری در ناحیه کمر است، بسیار دشوار می باشد.

تشخیص دیسک کمر

– بیماری های متعددی می باشند که موجـب کمردرد با انتشار به پاها می شوند. از میـان آنها بیماری هایی که زیـادتر با فتق دیسک کمر خطـا می شوند، عبارتند از: کشیدگی رباطها یا عضلات کمر، تنگی کانال نخاع، آرتروز کمر، بعضـی از بیماری های روماتیسمی، عفو نتهایی مثل تب مالت، تومورها و بیماری های سیستم ادراری مثل سنگ کلیه.

فتق و برجسته شدن دیسک کمر و گردن لزوماً به معنای احتیـاج به انجام عمل جراحی نمی بـاشد . با دقت به علایم دیسک کمر نوع بهبـود تشخیص داده می شود . اکثر بیماران حاوی پارگی دیسک نیازی به جراحی ندارند و اغلب ً می‌توان علائم‌ را با درمان‌های‌ محافظه‌کارانه‌ای چون صبر کردن برای فرو نشستن علائم، استفاده مسکن و فیزیوتراپی دیسک کمر مدیریت کرد.

کلمات کلیدی مرتبط

  • تشخیص دیسک کمر در خانه
  • تشخیص دیسک کمر
  • تشخیص فتق ورزشی
  • درمان دیسک در خانه
  • علائم دیسک کمر در پاها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE