loading...

تری گلیسیرید چیست؟ و درمان گیاهی تری گلیسیرید بالا چگونه است؟

تری گلیسیرید چیست؟ و درمان گیاهی تری گلیسیرید بالا چگونه است؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد تری گلیسیرید چیست؟ و درمان گیاهی تری گلیسیرید بالا چگونه است؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون تری گلیسیرید پایین,تری گلیسیرید بالای ۲۰۰,علائم تری گلیسیرید بالا,درمان دارویی تری گلیسیرید بالا,درمان گیاهی تری گلیسیرید بالا,تری گلیسیرید نرمال چند است,تری گلیسیرید چیست,تری گلیسیرید بالای ۳۰۰ توضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

تری گلیسیرید پایین,تری گلیسیرید بالای ۲۰۰,علائم تری گلیسیرید بالا,درمان دارویی تری گلیسیرید بالا,درمان گیاهی تری گلیسیرید بالا,تری گلیسیرید نرمال چند است,تری گلیسیرید چیست,تری گلیسیرید بالای ۳۰۰

تری گلیسیرید چیست؟ و درمان گیاهی تری گلیسیرید بالا چگونه است؟
تری گلیسیرید چیست؟ و درمان گیاهی تری گلیسیرید بالا چگونه است؟

تری گلیسیرید چیست؟

تری گلیسیرید، رایـج ترین نوع چربی در بدن می باشد. از طریق غذا وارد بدن می شود ، جدای از این اندکـی از آن در بدن هـم ساخته می شود . می بایست مد نظر داشته باشید در شرایطی که مقادیر کلسترول تام بدن بالاست یا مقادیر HDL  خون تان کم است، مبتلا به دیابت یا پری دیابتی می باشید یا این که فشار خون تان بالا است، اغلب ً تری گلیسیریدتان هـم بالا می باشد. بیشتر شدن وزن و بیشتر شدن دور کمر هـم خواهـد توانست با بیشتر شدن مقادیر تری گلیسیرید همراه باشد. حال چرا در سالهای اخیر بیشتر شدن تری گلیسرید خون ارزش زیادتری یافته می باشد. در ادامه بعضـی از بیمـاری های ناشی از تری گلیسیرید بالا را مرور خواهیم کرد.

حمله قلبی و تهدید سکته

مقادیر بالای تری گلیسیرید خواهـد توانست تهدید ایجاد حمله و سکته قلبی را نسبت به اشخـاص دارای مقادیر طبیعی آن تا ۴ برابر بیشتر شدن دهد. کیفیت زندگـی تان تا چه حد برایتان ارزش دارد؟ تصمیم با شما می باشد. پـس از همین درحال حاضر برای کم شدن مقادیر تری گلیسریدتان بطور جدی اقدام نمایید .


بیشتر بخوانید: دلیل سردرد در بارداری چیست؟ و درمان گیاهی سردرد در بارداری چگونه است؟


دیابت نوع ۲

مقادیر بالای تری گلیسیرید یکـی از علایم مبتلا شدن به ایستادگی به انسولین می باشد. به این معنا که بدن شما نخواهد توانست از انسولین بهره گیری نماید ( هورمونی که قند خون را مدیریـت می کند ). زمانـی که انسولین نتواند کارکرد خود را انجام دهد، گلوگز وارد سلول ها نخواهد شد. به این علـت مقادیر قند خون بیشتر شدن پـیدا می کـند و در انتها سبب ایجاد دیابت نوع ۲ می شود . مبتلا شدن به دیابت، تهدید ایجاد بیماری ها و یورش های قلبی را بیشتر شدن خواهـد داد که با مقادیر تری گلیسیرید بالا رابطـه دارد. دیابت های بهبـود نشده یکـی از معضل های مهـم تندرست ی می باشد. برای مدیریـت این عارضه، شما می بایست هر چه که می خورید را پایش نمایید ، قند خون تان را مدیریـت نمایید ، ورزش نمایید ، اضافه وزنتان را کم نمایید و دارو بخورید. ولی، متأسفانه ما معـمولاً مورد پـایان یعنی دارو درمانی را زیـادتر می پسندیم. زیبـا این جاست که بیشـتر از اشخـاص نمی دانند که مبتلا به دیابت، به خاص پردیابت می باشند ، و احتمالا وقتی پی به این بیمـاری ببرند که وقتی از مبتلا شدن به آن سپری شده باشد. پس ، مدیریـت مقادیر تری گلیسیرید یکـی از راهبردهای با ارزش در بهبـود دیابت می باشد.

اختلالات کبدی و پانکراس

اگر مقادیر تری گلیسیریدتان “بسیار بالاست”- بالای ۵۰۰ میلی گرم در لیتر- به التهاب پانکراس مبتلا خواهید شد و شانس مبتلا شدن به بیماری های کبدی در شما چندین برابر می شود . التهاب پانکراس ( پانکراتیت) خواهـد توانست سبب صدمـه زودگذر بافتی گـردد و با علایمی از قبیل درد شدید شانـدکی همراه می باشد.   موقعی داشتن  مقادیر بسیار زیاد تری گلیسیرید شانس مبتلا شدن به بیماری کبدی هـم در شما بیشتر شدن می یابد، این قبیل بیماری ها معـمولاً بدون علایم می باشند و در انتها خواهندتوانـست به سیروز کبدی منجر شوند، که سبب سقوط کارکرد مطلوب کبد می شود .

سندرم متابولیک

داشتن مقادیر بالای تری گلیسیرید و هـم مقادیر غیر طبیعی کلسترول شما را در معرض مبتلا شدن به بیماری قلبی قرار خواهـد داد ، و شانس دارد سایـر عوامل تهدید از قبیل؛ مقادیر بالای قند خون، فشار خون و چربی شانـدکی را هـم داشته باشد. چنان چه شما سه عامل تهدید از ۵ عامل نام برده شده را داشته باشید- برای مثال؛ تری گلیسیرید بالا، کلسترول خوب کم (HDL)، و فشار خون بالا- شما به مدرک رم متابولیک مبتلا می باشید . در واقع می توان گفت که این شرایط بیماری نمی بـاشد چـرا که گروه ای از عوامل تهدید می باشد که بزودی شما را مریض خواهد کرد. یعنی، پیامی می باشد برای بیشتر شدن شانس مبتلا شدن به بیماری های قلبی در شما، نسبت به اشخاصـی که این عوامل تهدید را ندارند. مبتلا شدن به مدرک رم متابولیک تهدید مبتلا شدن به دیابت را ۵ برابر بیشتر شدن خواهـد داد .

کلسترول عامل سکته

اگر کلسترول بیشتر از میـزان بالا باشد، میتواند در شریان ها رسوب نماید و سبب دشوار شدن شریان ها شود. این دشوار شدن سرخرگ ها، آترواسکلروزگفته می شود . این دشوار شدن خواهـد توانست رگ ها را محدود نماید و موجـب گـردد خون در آنان دشوار جریـان یابد ضمناً خواهـد توانست موجـب لخته شدن خون و التهاب شود، که این خود شروعی برای حملات قلبی و سکته ی مغزی می باشد.

مقادیر طبیعی تری گلیسیرید چقدر است؟

اغلب ً توصیه می گـردد که مقادیر تری گلیسیرید کمتر یا برابر ۱۵۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد، با وجود این، انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که مناسـب تر می باشد مقدار آن کمتر از ۱۰۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

  1. با داروی های گیاهی کاهش شهوات زنان و مردان بیشتر آشنا شوید
  2. متابولیسم بدن چیست؟ و چگونه می توان متابولیسم بدن را افزایش داد
  3. درمان چسبندگی روده با طب سنتی چگونه است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE