loading...

این علائم پوستی نشانه ی بیماری خطرناک هستند

بیماری خطرناک – بیماری های خطرناکی هستند که علائم آن ها بر روی پوست بدن مشخص می شود علائم غیر طبیعی بر روی پوست بدن را جدی گرفته و سریعا به پزشک مراجعه نمایید ما در این مطلب به هشت بیماری خطرناک که علائم آنها بر روی پوست ظاهر می شود اشاره کرده ایم.

مسائل مربوط به سلامت ی افراد را در بیشتر مسائل می توان با نگاه به ظاهرشان فهمید ومسائل پوستی یکـی از اصلی ترین نشانه های ایـن بیماری ها در فرد خواهد بود. به همین دلیل دانستن تاثیراتی که بیماری ها بر روی پوست و ظاهر می گذارند بسیار با ارزش خواهد بود چون در بعضی مسائل ایـن بیماری ها؛ دستکم در مراحل ابتدایی؛ خویش را با تاثیرات مخربی که بر روی پوست بدن می گذارند نشان می دهند. در ادامه ی ایـن مطلب می خواهیم مسائل پوستی را با در بین بگذاریم که در واقع نشانه ی یک بیماری داخلی تهدید ناک بوده و می بایست آن ها را جدی بگیرید.

۱- لکه های تیره روی پوست

 

لکه های سیاهی که ناگهان روی پوست ظاهر می شوند می تواند نشانگر نقص در عملکرد غده آدرنال و یا بیماری اَدیسون باشند. کسانی که از ایـن مسائل رنج می برند اکثرا  درد عضلانی و مفصلی داشته و اشتهایشان به غذا را به شدت از دست می دهند. قند خون و فشار خون در ایـن اشخاص بسیار پایین است . همه ایـن نشانه ها می توانند خبر از یک اتفاق ناگوار در داخل بدن بدهند پس آن ها را جدی بگیرید..

۲- سفید شدن قسمت های وسیعی از پوست

بیماری که در آن قسمتی از پوست بدن رنگدانه های خویش را از دست می دهد پیسی نامیده خواهد شد. ایـن اتفاق وقتی رخ می دهد که ملانوسیت های سلولی توسط سیستم ایمنی بدن از بین می روند که ایـن موضوع به سفید شدن قسمتی از پوست منجر خواهد شد چون سلول ها دیگر رنگدانه تولید نمی کنند. پیسی می تواند نتیجه ی عملکرد نامناسل غده آدرنال باشد.

۳- کهیرهای پوستی

ظاهر شدن کهیر به صورت ناگهانی روی پوست خبر از مشکلی داخلی می دهد. ایـن کهیر ممکن است نشانه ی حساسیت به یک غذای خاص؛ مواد شیمیایی؛ داروها یا حتی نشانه ی یک بیماری مسری مثل آبله مرغان باشد. در هر صورت می بایست در ایـن گونه مسائل به پزشک مراجعه نمایید چون ایـن چنین نشانه های می تواند خبر از مبتلا شدن به سندروم استیونز-حانسون یا سندروم لیل باشد. آبله مرغان در بزرگسـال ی مسائل زیادی را برای اشخاص در پی خواهد داشت.

۴- ورم های پوستی

مطالب مرتبط:

چنانچه روزانه پوست خود دچار تورم می شود بهتر هست به یک کارشناس غده ها داخلی مراجعه نمایید چون ایـن موضوع می تواند نشانه ی بیماری کم کاری غده تیروئید باشد. در واقع در چنین مسائل غده ی تیروئید مقدار ضروری هورمون تولید نمی نماید . از دیگر نشانه های کم کاری تیروئید می توان به خشکی پوست؛ تورم پوست دست و صورت؛ ریزش مو؛ شکنندگی ناخن ها و افزوده شدن وزن اشاره کرد.

۵- داشتن مقادیر زیادی خال و زائده های گوشتی سیاه روی بدن

دلایل زیادی برای ظاهر شدن خال های سیاه روی بدن وجود دارد که یکی از آن ها مسایل ارثی است. اگر والدین شما نشانه های بزرگی هنگام تولد روی قسمتی از بدن خود داشته باشند ممکن است شما نیز آن ها را داشته باشید. دلیل دیگر می تواند قرار گرفتن بیش از حد در برابراشعه ماوراء بنفش یا عدم تعادل هورمونی باشد. در بسیاری از موارد خال ها بی خطر هستند اما اگر تعداد آن ها به یکباره و به شدت افزایش یافت، یا دردناک بوده و یا رنگ و اندازه ی آن ها دائماً تغییر می کرد بهتر است سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

۶- آکنه، جوش های سیرسیاه و جوش های زیرپوستی

دلایل زیادی برای ایجاد آکنه روی پوست وجود دارد که از آن ها می توان به چرب بودن بیش از حد پوست ، که منجر به ایجاد جوش های روی صورت می شود، عدم تعادل هورمونی یا مشکلات مربوط به هاضمه اشاره نمود. اما اکنه همیشه نشانه ی یک بیماری دیگر است و باید همواره از پوست صورت خود به خوبی مراقیت نمایید.

۷- پوسته پوسته شدن

علت پوسته پوسته شدن می تواند عدم تعادل هورمونی، عکس العمل آلرژیک، پسوزیازیس، درماتیت سبورئیک و بیماری های دیگر باشد. اگر پوسته پوسته شدن شدید بوده و با نشانه های دیگری همراه باشد آن را جدی بگیرید زیرا ممکن است از یک بیماری خطرناک خبر دهد.

۸- عرق کردن بیش از حد

اگر در مکانی قرار دارید که دارای تهویه مناسب بوده و دمای هوای محیط نیز خوب است و همچنان شما عرق می کنید باید بدانید که این موضوع از مشکلی بزرگ نشأت می گیرد. علت عرق کردن بیش از حد می تواند سمی شدن گواتر یا بیماری گریوز باشد، بیماری که تیروئید را تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه پوست ضخیم تر شده و همواره سوزش دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE