loading...

اسلام حقیقی کدام است؟

اسلام حقیقی کدام است؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد اینکه اسلام حقیقی کدام است؟ توضیحاتی راب رای شما ارائه کنیم همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون چرا اسلام دروغ است,دين اسلام,اسلام سنی,درباره دین اسلام,دین اسلام چیست,تاریخچه اسلام,داعش اسلام واقعی است,اسلام شیعه توضیجاتی را برای شما جمع آوری کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. همراه ما باشید.

چرا اسلام دروغ است,دين اسلام,اسلام سنی,درباره دین اسلام,دین اسلام چیست,تاریخچه اسلام,داعش اسلام واقعی است,اسلام شیعه

اسلام حقیقی کدام است؟
اسلام حقیقی کدام است؟

اسلام حقیقی یعنی قرآن به همراه اهل بیت متاسفانه درحال حاضر ه در میـان شیعیان قرآن اهمیت واقعی خود را از دست داده و اهل بیت شده اند تمام چیز ، اما برادران اهل سنت هم قرآن را چسبیده و اهل بیت را رها نمـوده اند ، درست است که آن ها هم تکمیل به قرآن عمل نمی کنند ولی حداقل بیشتر از ما به قرآن احترام گذاشته و ارزش زیادتری به آن می دهند.

اسلام درحال حاضر ه ی ما اسلام انحرافی و التقاطی است : یعنی هر مطلبی را که دوست داریم چند تا حکایت کنارش گذاشته ایم و ورژن اسلامی اش را ساخته ایم، مثلاً نام ربا را عوض نمـوده و چندتا هم حکایت کنارش گذاشته ایم و اقتصاد اسلامی ساخته ایم، این شیوه پاسخـگو نمی بـاشد و روزی پنچر می گـردد و از حرکت بازمی ایستد می بایست اسلام حقیقی را معرفت .

قرآن کتابی نامحدود است و در مـورد ی همـه مـوارد به طور تکمیل در آن شرح داده شده است ولی این گنجینه بی انتهـا احتیـاج به استخراجگر دارد که از این معدن عظیم بتوان بهره گیری کرد این استخراجگران همـان امامان می باشند چون این کتاب نامحدود احتیـاج به استخراجگری نامحدود دارد تا بتواند از آن برداشت نماید و چون حسب روایت ثقلین امامان عین قرآن می باشند و معصوم می باشند یعنی هیچ نقصی در هیچ زمینه ای ندارند بـعد اسلام حقیقی جز با همراهی امام و قرآن نیست.


بیشتر بخوانید: راه های جبران حق الناس به چه صورتی می باشد؟


قطعا این پرسش برای شما هم پیش آمده که در وقـت غیبت تکلیف چیست؟ در وقـت غیبت اشخاصـی می باشند که به امامان متصل اند و رأی امام را در اجتماع ابلاغ می کنند ولی نه با این عنوان که ازامام دستور گرفته اند.

ولی نکته دیگر این است که می بایست در اجتماع اسلام اجرا گـردد تا شخـص بتواند راحتتر حفظ دین نماید ، به این علـت اسلام برای حکومت هم برنامه دارد که دو نوع است:

نوع اول : در وقـت حضور امام بر وی واجب است که در شرایط مناسب حکومت ایـجاد دهد و اسلام حقیقی را اجرا نماید .

نوع دوم : در وقـت غیبت امام، نائبان وی باید حکومت ایـجاد دهند ودر میـزان توان ، حکومت خود را به اسلام حقیقی نزدیک کنند. دقت نمایید که نبایستی انتظار حکومت بطور کامل اندیشه آل را داشت چون چنان چه کامل می شد چه نیازی به امام وقـت بود.!

ولایت فقیه همـان حکومت نائب می باشد. ولایت فقیه این حق را دارد که برای مصلحت مسلمانان احکام اولیه را تعطیل نماید و اطاعت از وی بر تمام مسلمانان واجب است مثلاً در جایی مسجدی تهیـه شـده وبعد ها ضـروری است که از آن محل اتوبانی گذر نماید ، حسب احکام مسجد نبایستی خراب گـردد و چنان چه هم خراب شد نمی توان جز مسجد چیز دیگری تهیه ولی چنان چه ولی فقیه تشخیص دهد که مصلحت مسلمانان در خراب کردن مسجد است باید خراب گـردد و اتوبان ساخته شود، یا مثلاً چنان چه حکم دهد که با دقت به شرایط درحال حاضر حج رفتن بر صلاح مسلمانان نمی بـاشد از این رو می بایست از آن اجتناب کرد و چنان چه اجتناب ننمایید گناه نمـوده اید.

پس می بایست خود را گونه ای پرورش دهیم که اسلام حقیقی را با اسلام موجود گوناگـون بدانیم در آن صورت است که وقتی یک شخـص پشت تریبون یا در تلویزیون و هر جای دیگر سخنی گفت که ریشه آن قرآن و اهل بیت نبود به پای اسلام ننویسیم حتی چنان چه آن شخـص لباس اسلامی و اسلام شناسی بر تن داشته باشد.

در روایات گفته اند که عقل به هرچه رأی نماید شرع هم به همـان حکم می کند و هرچه شرع به آن رأی نماید عقل هم به همـان حکم می کند بـعد هرچه ضد عقل بود را نبایستی بپذیریم.

امام خمینی از آخوند های دربار خیلی ناراحت بودند و شرایط آن وقـت طوری شده بود که در مدرسه فیضیه قم لیوانی را که پسر امام خمینی ( مصطفی ) در آن آب خورده بود را نجس می دانستند و علـت ش هم این بود که پدرش فلسفه درس خواهـد داد ، ببینید فهم یک شخـص از اسلام چطور است که این گونه فکر می کند و برخورد می کند .! آیا این ها جزو اسلام است؟

بیشـتر از چیزهایی که موجـب شـده جوانان از اسلام زده شوند این مطالب من درآوردی است، که صـورت ی زیبای اسلام را خراب نمـوده می باشد.

ریشه دین گریزی:

ریشه بیشـتر از دین گریزی ها نداشتن آشنایی با کارکردهای دین در زندگـی می باشد، و وظیفه ما در این زمینه این است که خودمان این کاربرد ها را اخذ ه و به دیگران هم نشان دهیم ، احتمالا زیـادتر شما هم ناطلاع داریـد که وقتی فردی دین دار شد چه نفعی برای زندگـی وی دارد .

اسلام همـه نیازهای بشر را پاسخگوست و حتی بعضـی از نیازها را فقط اسلام خواهـد توانست از میـان بردن کند( که به آن احتیـاج ها هم اشاره خواهیم کرد)


بیشتر بخوانید: آیا آرایش کردن حرام است + حدود آرایش زنان در اسلام


به نام خدا

قبل از هر سخن، خداوند متعال متعال را شاكريم كه نعمت اسلام را به ما مسلمانان ارزاني داشت و اهل بيت (علیه السلام) را چراغ هدايت بشريت قرار داد.

بعد از درج مقالات متعددي كه در اين وبلاگ خدمت شما عزيزان ارايه شد، اينك به دليل سنگين شدن وبلاگ و ايجاد اشكال در روال مطالعه ي خوانندگان محترم وبلاگ،  آخرين پست وبلاگ « اسلام حقيقي »  را  درج مي نماييم و ان شاء الله ادامه ي كار را به وبلاگ « اسلام حقيقي – ۲ » و وبسايت « وعده ي راستين » يا « الوعد الصادق » مي سپاريم.

با دقت به اينكه خوانندگان محترم وبلاگ « اسلام حقيقي » بارها از حجم سنگين وبلاگ شكايت داشتند، بر آن شديم تا به وضع وبلاگ سر و سامان دهيم. اما قسمـت عمده ي اين مشكل گريز ناپذير بود. چرا كه تهيه ي مقالات مستندي كه قسمـت اعظم مستندات آن نيز تصويري مي باشد، موجـب سنگين شدن حجم مقاله مي گردد. با اين اوصاف بر آن شديم تا با تهیه وبلاگ « اسلام حقيقي – ۲ »، اين مشكل را حداقل دربـاره حجم كل وبلاگ، از میـان بردن نماييم.

علاوه بر اين، لطف و حمايت برخي از رفیـق ها كه با وجود پـس مسافت جغرافيايي، در نشر مطالب ما را ياري كردند و توصيه به تهیه پايگاهي رسمي در اينترنت نمودند، موجـب شد تا به ياري همين رفیـق ها عزيز، وبسايت « وعده ي راستين » را در اينترنت راه اندازي كنيم.

اين پست وبلاگ كه حكم پست خداحافظي از وبلاگ « اسلام حقيقي » و معرفي وبلاگ « اسلام حقيقي ۲ » و وبسايت « وعده ي راستين » دارد، درحال حاضر خدمت شما عزيزان ارايه مي گـردد تا بدين وسيله از خوانندگان عزيز به دليل كاستي هاي احتمالي مقالات عذرخواهي گردد.

در اين پست ذكر چند نكته ي با ارزش پيرامون وبلاگ قديمي « اسلام حقيقي » ضروري به نظـر مي رسد:

۱ – برادران و خواهران بزرگواري كه لطف کرده و بارها وبلاگ ما را با قدوم مباركشان مزين فرموده اند، می بایست قصور بنده را به دليل نداشتن رجوع ي منظم  به وبلاگ ها و وبسايت هايشان عفو كنند و اين مسأله را به پاي خودخواهي بنده نريزند؛ بلكه بنده به دليل كمبود زمان و مشغله هاي بسيار نتوانستم اين با ارزش را انجام دهم. در واقع تدوين مقاله هايي كه تأليفي بوده و همگي آن ها مستند نيز مي باشند و از سوي ديگر گروه بندي و لينك خط به خط اين مستندات، کاری بسيار دشوار و طاقت فرسا و زمانبر مي باشد و با دقت به اينكه تمامي اين فرآيند ها در زمان فراغت و بیرون از ساعت کاری بنده صورت گرفتـه است، زمان چنداني براي پرداختن به باقي کارها باقي نمي ماند.

۲ – همانگونه كه عرض شد، با دقت به فرآيند زمان گير تدوين مقالات، آپديت شدن دير به دير وبلاگ، به اين دليل بوده می باشد كه اصولاً تدوين هر يك از مقالات مذكور، حداقل يك تا دو ماه و بعضاً بيشتر طول مي كشيده می باشد. به همين دليل آپديت شدن مقالات با تأخير انجام مي شد كه مجدداً از برادران و خواهران بزرگوار پوزش مي طلبيم.

۳ – نقل مكان به وبلاگ و وبسايت جديد، به اين معنا نيست كه وبلاگ قديمي « اسلام حقيقي » غير فعال خواهد گشت؛ بلكه شبهات و نقدهاي منطقي رفیـق ها در مـورد ي مقالات وبلاگ قديمي « اسلام حقيقي »، در همين وبلاگ جـواب داده می شود .

۴ – رفیـق ها متعددي به نويسنده ي وبلاگ اظهار لطف كرده اند و سخناني را ابراز داشته اند كه نويسنده ي وبلاگ به هيچ عنوان لايق آن ها نيست. از همين مكان از رفیـق ها و عزيزان خواننده تقاضـای مي كنيم  كه  براي ادامه ي كار و ثبات قدم نويسنده ي وبلاگ و دوري وي از لغزش ها دعا بفرمايند.

۵ – در بحبوحه ي حوادث آخرالزمان و در حالي كه آخرين نشانه هاي ظهور نيز به لطف خدا مي روال كه محقق شوند، رخوت و بي تحركي ما گناهي نابخشودني می باشد. بنابراين از عزيزان خواننده كه همیشه ما را از لطف خود بهره مند ساخته اند، تقاضـای مي كنيم تا هر مقاله اي كه آن را مفيد دانسته اند، به ساير برادران و خواهران مسلمانان نيز معرفي نمايند و اين عمل را وراي  تعارفات  وبلاگي  و  تبادل  لينك  ناشي  از  آن  انجام  دهند. ان شاء الله خداوند متعال به تمام ي عزيزان ثواب جزيل عنايت فرمايد.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

  1. مطهرات چیست + مطهرات چندتاست؟
  2. نظر مراجع تقلید و فتوای رهبر در مورد لعن خلفا چیست؟
  3. راه های جبران حق الناس به چه صورتی می باشد؟
  4. بیوگرافی دکتر حسین خیراندیش + آدرس و تلفن جدید مطب دکتر خیراندیش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE