loading...

ازدواج موقت بدون اذن همسر

ازدواج موقت بدون اذن همسر

ازدواج موقت بدون اذن همسر
ازدواج موقت بدون اذن همسر

در این مطلب می خواهیم برای شما در مورد ازدواج موقت بدون اذن همسر وضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. ازدواج موقت بدون اجازه همسر جایز است ایا مرد میتواند بدون اجازه همسرش زن صیغه کند ایا صیغه خیانت به همسر است اجازه همسر اول برای ازدواج مجدد قانون ازدواج موقت مجازات گرفتن زن دوم مجازات ازدواج دوم بدون رضایت همسر اول زن دوم صیغه ای

ازدواج موقت بدون اجازه همسر جایز است ایا مرد میتواند بدون اجازه همسرش زن صیغه کند ایا صیغه خیانت به همسر است اجازه همسر اول برای ازدواج مجدد قانون ازدواج موقت مجازات گرفتن زن دوم مجازات ازدواج دوم بدون رضایت همسر اول زن دوم صیغه ای

لازم به ذکر است اسلام، دارا بودن ۴ همسـر دائمی را بطور هم وقـت برای آقـا با رعایت عدالت و شرایط جایز می داند ولی قوانین فعلی کشور بر حسب مصالح و به تقاضـای نمایندگان مردم در مجلس محدودیتهایی را اعمال کرده و مردها نیز در عقدنامه رسمی همسـر اول، این قانون را قبول می کنند!!. در هر حال رسالت سایت هدانا طرح مباحث شرعی است و اشاره به قوانین موجود برای آشنایی زیـادتر مخاطبان است نه چیزی بیشتر از آن!.

مطابق نظـر آيت الله خامنه اي

اذن همسـر برای وصلت دوباره شوهر

س. در مدرک ازدواج، شوهر تعهد می کند بدون اذن همسـر وصلت نکند. آیا مبادرت به وصلت بدون اذن همسـر شرعا حرام است؟ آیا وصلت موقت بدون اذن جایز است؟

ج. چنان چه ضمن عقد نکاح یا عقد ضـروری دیگری آن را شرط کرده باشند، می بایست به شرط عمل نماید و بدون اذن همسـر ، وصلت دائم یا موقت جایز نیست.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی

اجازه خانـم براى پیوندمجـدد مرد :

در اين باره نياز به اجازه خانـم نيست؛ امّا چنان چه ضمن عقد، شرط خاصّى شده می بایست بر حسب آن عمل شود. در هر صورت چند همسـر ى وسيله هوسبازى نيست، بلكه مرتبط به ضرورت‌هاست و با شرايط سنگين و در حدود معيّنى مجاز شمرده شده و فلسفه روشنى دارد كه چنان چه مطابق احكام اسلامى صورت پذيرد فوايد آن به اجتماع خانـم ها بازمى‌گردد.

سلب حق پیوند دوباره زوج در عقد نامه بوسیـله زوجه

سوال : آیا خانـم میتواند در شرایط ضمن عقد خود حق پیوند دوباره را از همسـر ش سلب نماید؟

جـواب : این کار جایز نمی بـاشد ولی خواهـد توانست وکالت طلاق خودش موقعی پیوند دوباره را دریافت کند و آقایان هم می بایست در اینگونه مسائـل رعایت حال همسـر ان خود را بکنند.

شرط نداشتن پیوندمجدد

سوال : نظـر حضرتعالی دربـاره شرط نداشتن پیوند دوباره چیست؟

جـواب : این شرط از نظـر فقهی درست نیست ولی برخـی وقتها عناوین ثانویه ایجاب می کند که حکومت پیوند دوباره را محدود سازد.

انصراف شرط نداشتن پیوند دوباره زوج به عقد دائم

سوال : با توجّه به این که در قانون مدنى، نکاح اعمّ از دائم و منقطع مى باشد، در صورتى که زوج شروط مندرج در عقد نامه را قبول کرده باشد، و پیوندمجدّد (اعم از دائم یا منقطع) نماید، آیا زوجه مى تواند تقاضاى طلاق نماید ؟ آیا همسـر دیگر، حاوی نکاح موقّت هم مى شود؟ آیا موقعی تاییـد و تحقّق تخلّف، محکمه مى تواند رأی فسخ نکاح را صادر نماید؟

جـواب : شرط مزبور منصرف به پیونددائم است، و حاوی عقد موقّت کوتاه مدّت نمى شود. ولى چنان چه عقد موقّت براى مدّت طولانى، برای مثال چند سـال باشد، خانـم (طبق شرایط عقد نامه) وکیل در طلاق خواهد بود.

مطلب مرتبط:

متن صیغه محرمیت دختر و پسر + انواع صیغه های محرمیت

حکایت های شگفت انگیز آیت الله دستغیب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE