loading...

احکام جنب شدن زن در خواب چیست؟

احکام جنب شدن زن در خواب چیست؟

در این مطلب از سایت هوریس قصد داریم در مورد احکام جنب شدن زن در خواب چیست؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم همچنین در این مطلب می خواهیم در مورد موضوعاتی همچون احکام جنب شدن زنان درخواب,شک در جنب شدن در خواب,علت ارضا شدن زنان در خواب,شک در جنب شدن زن,ارضا شدن در خواب روزه را باطل میکند,جنب شدن پسران در خواب,وسواس در جنب شدن در خواب,نشانه های جنب شدن در خواب توضیحاتی برای شما جمع آوری کرده ایم که مایلیم ر این مطلب برای شما بگوییم شما می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. همراه ما باشید.

احکام جنب شدن زنان درخواب,شک در جنب شدن در خواب,علت ارضا شدن زنان در خواب,شک در جنب شدن زن,ارضا شدن در خواب روزه را باطل میکند,جنب شدن پسران در خواب,وسواس در جنب شدن در خواب,نشانه های جنب شدن در خواب

احکام جنب شدن زن در خواب چیست؟
احکام جنب شدن زن در خواب چیست؟

هر خانـم و مردی که یقین به بیرون شدن منى پیدا نماید بدون اشکال جنب می باشد و  غسل بر وی واجب می باشد

جنابت خانـم در خواب

آیت الله خامنه ای:

به طور کلى چنان چه زن به اوج لذّت جنسى برسد و در آن حال مایعى از وی بیرون شود جنابت محقق شده و غسل بر وی واجب می باشد ولى چنان چه شک نماید که به این وهله رسیده یا نه و یا شک در خروج مایع داشته باشد، غسل واجب نیست.

آیت الله مکارم شیرازی:

دربـاره احتلام زنان، هر وقت خانـم ها به اوج لذّت جنسى برسند و همزمان رطوبتى از آنان بیرون گردد (که معمـولا همراه با سستى بدن است) رطوبت ذکرشده رأی منى دارد و می بایست غسل جنابت کنند. و موقعی شک وظیفه ای ندارند.

آیت الله سیستانی :

اگر شک نمـود و آبی بیرون نشده بود غسل واجب نیست.

آیت الله فاضل لنکرانی:

اگر زن  از رسیدن به ارگاسم در خواب متوجه گـردد و پـس از بیدار شدن یقین نماید که به ارگاسم رسیده و در آن حال مایعی بیرون شده جنب می گـردد اما چنان چه نفهمد که به ارگاسم رسیده یانه و یا شک نماید ؛ مایعی هم چنان چه بیرون شود پاک می باشد و غسل ندارد.

آیت الله وحید خراسانی:

لازم نمی بـاشد که متوجه شوید که به ارگاسم رسیده اید یا نه، چنان چه متوجه شدید که همراه با این حالت رطوبتی  آمده که از خروج آن لذت بردید در این صورت جنب  شده اید.


بیشتر بخوانید: نشانه هاي مني در زنان چگونه است؟


جنابت دختر مجرد در خواب

درست می باشد كه دختران مجرد از راه نزدیكی جنب نخواهند شـد اما امكان دارد در خواب و یا با دیدن صحنه ای شهوت انگیز و خدایی ناكرده با استمنا (خود ارضایی) جُنب شوند. پـس از جنب شدن غسل جنابت ضـروری می شود .

آیت الله مکارم شیرازی:

دختران اغلب جنب نخواهند شـد اما هر وقت به اوج لذّت جنسى برسند و همزمان رطوبتى از آنان بیرون گردد (که معمـولا همراه با سستى بدن است) رطوبت ذکرشده رأی منى دارد و می بایست غسل جنابت کنند ولی موقعی شک وظیفه ای ندارند.

عوامل تهیه جنابت

جنب شدن انسان ، دو عامل دارد:

 • مقاربت کردن
 • بیرون آمدن منى، چه در خواب و چه در بیدارى، چه کم و چه زیاد، با شهوت و چه بى‌شهوت، با اختیار یا بى‌اختیار

جنابت چه وقتی رخ خواهـد داد ؟

هر خانـم و مردی که یقین به بیرون شدن منى پیدا نماید بدون اشکال جنب می باشد و  غسل بر وی واجب است و تا یقین پیدا نشود رطوبتى که بیرون شده منى است، رأی به جنابت نمى‌شود و غسل واجب نمی بـاشد و ناگفته نماند که خواهران کمتر یقین پیدا مى‌کنند.

روش تشخیص جنابت زن

انسان وقتى شک داشته باشد و نداند آنچه که بیرون آمده منى می باشد یا نه، ملاک شناختن آن در فـرد سالم این می باشد که با فشار و شهوت بیرون شده و سبب سستى بدن گـردد و ظاهر این می باشد که در فـرد بیمار و خانـم فقط شهوت کفایت مى‌کند.

آیا غسل جنابت خانـم جایگزین وضو می شود ؟

امام خمینی:

ضمیمه کردن وضو به غسل به ویژه براى خانـم در صورتى که پیش از خروج رطوبت با وضو نباشد احتیاطى می باشد که ترک آن سزاوار نیست. چـرا که احتیاط آن می باشد که موقعی جمع نبودن سه حالت فوق چنان چه پیش از خروج رطوبت بی وضو بوده هم غسل نماید و هم وضو دریافت کند و چنان چه مسبوق به طهارت باشد تنها غسل نماید.


بیشتر بخوانید: ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی


امام خمینی:

غسل جنابت بر خانـم یا دختری که در خواب یا بیداری احساس شهوت به وی دست داده می باشد اما در خروج منی شک دارد واجب نمی بـاشد و چنان چه غسل نماید کفایت از وضو نمی کند . و چون وضو پـس از غسل جنابت حرام می باشد راه احتیاط این می باشد که یا پیش از غسل وضو دریافت کند و یا پـس از غسل ابتدا به کاری که مبطل وضو می باشد اقدام نمـوده بعـد وضو بگیرد.

احکام جنب شدن زن در خواب چیست؟
احکام جنب شدن زن در خواب چیست؟

علائم جنابت در زن

منى علائمى دارد که در رساله نوشته شده می باشد و تا یقین به بیرون شدن منى پیدا نشود و یقین پیدا نشود که رطوبتى که بیرون شده منى است، رأی به جنابت نمى گـردد و غسل واجب نمی بـاشد و خواهران کمتر یقین پیدا مى کنند.

علائم منی در زن

طبق نظـر اکثر فقها رطوبتی که از زنها بیرون می شود ، چنان چه همراه با شهوت (در میـزان ارگاسم و اوج لذت جنسی) باشد در رأی منی می باشد و می بایست غسل جنابت نماید . بنا بر این واجب می باشد پـس از هر مقاربت و نزدیکـی خانـم و آقـا غسل جنابت انجام دهند چه از آنان منی بیرون شود یا نشود. ضمناً حسب نظـر اکثر فقها رطوبتی که از زنها بیرون می شود ، چنان چه همراه با شهوت (در میـزان ارگاسم و اوج لذت جنسی) باشد در رأی منی می باشد و می بایست غسل جنابت کرد.

حکم رطوبت های که از زنان بیرون می شود

همه مراجع:

ترشحات مزبور پاک می باشد و غسل ندارد، الا اینکه یقین کنند بول یا منی می باشد.

جنابت خانـم در خواب و ابطال روزه

 • اگر خانـم با دیدن خواب یقین به جنب شدن پیدا نکند غسل ضـروری نیست. چنان چه زن بر اثر تحریک های جنسی به قدری تحریک گـردد که به اوج لذت و شهوت جنسی برسد و در آن حال مایعی از وی بیرون شود جنب می شود . چنان چه به اوج لذت نرسد و مایع بیرون شود و یا به اوج لذت برسد، ولی مایعی بیرون نشود و یا شک نماید که مایعی بیرون شد یا نه، جنب نمی گـردد و غسل ضـروری نیست.
 • زن چنان چه یقین به بیرون شدن منی پیدا نماید ، جنب می گـردد ولی چنان چه یقین پیدا نکند، جنب نمی شود . پس مواقعی که خانـم بر اثر تحریک های شهوانی اندکـی لذت خواهد برد و در آن حال رطوبتی از وی بیرون می شود ، چون به اوج شهوت نرسیده، جنب نمی شود . رطوبت بیرون شده هم پاک می باشد و وضو و غسل را باطل نمی کند .
 • اوج لذت و شهوت به حالتی گفته می گـردد که در آن حال اغلب انسان از خود بی خود می گـردد و لذت بیشتری خواهد برد و منی بیرون می ریزد. پـس از تمام شدن آن حال انسان احساس تخلیه شدن و ارضا می کند ، حالت شهوتش همـه و بدنش سست می شود . حالت تحریک آمیزی که پیش از تخلیه شدن داشت، دیگر آن حالت را ندارد.

در ادامه با مطالب پیشنهادی همراه ما باشید:

 1. دلایل خارج شدن خون هنگام ارضا شدن و روش های درمان آن
 2. چهارشنبه سوری چیست؟ آداب و رسوم چهارشنبه سوری
 3. روش های صحیح نزدیکی زوج در شرایط مختلف
 4. تصاویری از ابزار های جاسوسی قدیمی

کلمات کلیدی مرتبط

 • ایا درخواب جنب شدن غسل میخواهد
 • احتلام زن در خواب
 • حکم جنب شدن در خواب خامنه ای
 • جنب شدن در خواب
 • احکام خواب شهوت انگیز در خواب در زنان
 • از نظر خامنه ای شک کنیم که جنب شدیم چه کنیم
 • جنب چیست
 • حکم جنب شدن در خواب برای خانم ها
 • منی در احکام چیست
 • حکم شهوت در خواب چیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE