loading...

آیا خوکچه هندی نجس است؟ – نگهداری از خوکچه هندی در خانه چه حکمی دارد؟

آیا خوکچه هندی نجس است؟ – نگهداری از خوکچه هندی در خانه چه حکمی دارد؟

در این مطلب از سایت هوریس می خواهیم برای شما در مورد اینکه آیا خوکچه هندی نجس است؟ – نگهداری از خوکچه هندی در خانه چه حکمی دارد؟ توضیحاتی را به طور کلی در این زمینه ارائه کنیم براتون همچنین در ادامه قصد داریم در مورد اینکه آیا خوکچه هندی پریود میشود,ایا خوکچه هندی بیماری دارد,همستر نجس است؟,ایا خوکچه هندی ماده پریود میشود؟,آیا خوکچه هندی آب می خورد,قیمت خوکچه هندی در ایران,نگهداری خوکچه هندی در منزل,آیا سنجاب نجس است اطلاعاتی را در اختیار شما قرار بدیم که امیدوارم براتون مفید باشه و ما را در مطالب بعدی دنبال کنید. همراه ما باشید.

آیا خوکچه هندی پریود میشود,ایا خوکچه هندی بیماری دارد,همستر نجس است؟,ایا خوکچه هندی ماده پریود میشود؟,آیا خوکچه هندی آب می خورد,قیمت خوکچه هندی در ایران,نگهداری خوکچه هندی در منزل,آیا سنجاب نجس است

آیا خوکچه هندی نجس است؟ - نگهداری از خوکچه هندی در خانه چه حکمی دارد؟
آیا خوکچه هندی نجس است؟ – نگهداری از خوکچه هندی در خانه چه حکمی دارد؟

پرسشها : مواظبت کردن از خوکچه هندی در منـزل چه حانـدکی دارد؟ آیا همستر یا خوکچه هندی نجس است؟

به صورت کامل در میـان حیوانات تنها سگ و خوک نجس حساب خواهند شـد و حیوانات دیگر پاک می باشند ؛ ولی خوکچه هندی یا همستر جزء حیوانات حرام گوشت می باشند و حیوانات حرام گوشت احکام ویـژه ای دارند، برای مثال ادرار و مدفوع آنان نجس حساب می گـردد و چنان چه آب دهان و یا موی حیوانات حرام گوشت روی لباس و یا بدن باشد، نماز درست نیست.

پس مواظبت کردن از خوکچه هندی یا همستر حرام نمی بـاشد و این حیوان نجس نیسـت ولی مدفوع و ادرار آن ، نجس است و چنان چه مو و کرک و آب دهان آن روی لباس و بدن نماز گزار باشد ، موجـب باطل شدن نماز می گـردد .

پی نوشت:
توضیح المسائل مرجـع هـای ، احکام نجاسات و احکام لباس نمازگزار


بیشتر بخوانید:  آیا خون مرغ نجس می باشد؟ + خون چه حیواناتی نجس است


ایا خوکچه هندی بیماری دارد:

آیا خوکچه هندی نجس است؟ - نگهداری از خوکچه هندی در خانه چه حکمی دارد؟
آیا خوکچه هندی نجس است؟ – نگهداری از خوکچه هندی در خانه چه حکمی دارد؟

بیماری های خوکچه هندی:

در دندانهای آسیای کوچک: ترشح بیشتر از میـزان بزاق یک مساله رایج در خوکچه ها ( به ویژه در سن بالای ۳ سال) وقتی که دندانهای آسیای کوچک بالا و زیـر در زمان جویدن به شیوه منظم روی هم قرار نمیگیرند. این مساله باعث صدمات بیشتری به زبان می شود . حیوان مبتلا کوشش به میل کـردن می کند ولی نمیتواند بجود و زیـر بدهد. موقعی ادامه این مساله باعث ترشح بیشتر از میـزان بزاق می شود . کم شدن وزن به شیوه واضح نشان داده می شود . موقعی مشاهده نـشانه می بایست سریع ا با دامپزشک مشاوره کرد. موقعی مشاهده مستقیم دهان میتوان از ایجاد این مساله مطمئن شد. برای تدرست این مساله باید از بیهوشی و بعـد ترمیم دندانهایی که بیشتر از میـزان رشد نمـوده اند بهره گیری کرد. این عمل به علـت کوچک بودن بیشتر از میـزان دهان خوکچه خیلی مساله می باشد. در این وقـت اغلب به اجبار غذا دادن و آنتی بیوتیکها برای چند روز پیش از عمل ضـروری می باشد. هیچ راه حل دائمی برای این مساله وجود ندارد . کوتاه کردنهای عصری ای در زیـادتر مواقع ضـروری می باشند . خوکچه هایی که مبتـلا این مساله می باشند هیچ زمان نباید تکثیر شوند تا این مساله به خوکچه های دیگر منتقل نشود

ریزش مو:
ریزش مو یا تنک شدن موها یک مساله رایج در خوکچه هایی می باشد که بطور مرتب تکثیر میشوند. خوکچه های ماده پـس از هر مرتبه حاملگی موفق مبتـلا ریزش مو میشوند. ریزش مو در خوکچه های جوانتر معـمولا وقـت ضعف و یا از شیر گرفته شدن دیده می شود . هم چنین هـم میتواند علـت از دست دادن مو شود. این عادت بد وقتی به وجود می آید که خوکچه هایی دیده می شود که عادت نمـوده اند موهای خوکچه ای که از نظـر اجتماعی از آنان پایینتر می باشد را بجوند. خوکچه هایی که فقط مواظبت کردن میشوند به آنان توجهی نمی شود هـم شانس دارد مبتـلا این مساله بشوند. ریزش مو میتواند به علـت بیماری های قارچی یا انگلهای خارجی باشد.


بیشتر بخوانید: سال ۹۷ سال چه حیوانی است؟ . حیوان سال ۹۷ چیست؟


سکته بر اثر گرما:
خوکچه هندیها خیلی به گرما حساس می باشند به ویژه آنهایی که پوشش زیاد داشته یا چاق می باشند . دمای مکان زیـادتر از ۸۵ درجه فارانتها ، رطوبت بالا ( بالتر از ۷۰%) ، سایه و تهویه نا ضـروری ، شلوغی یا اضطراب عوامل تهیه کننده آن می باشند . نشانه های سکته بر اثر گرما عبارتند از : نفس نفس زدن ، ترشح بیشتر از میـزان بزاق ، ضعف ، ناتوانی در حرکت ، حرکـت های غیر طبیعی ، تشنج و سرانجام مرگ. سکته در اثر گرما میتواند موقعی تشخیص زود قابل بهبـود باشد. خوکچه هایی که مبتـلا اضطراب شدید شده اند می بایست سریع ا اسپری آب شده یا با آب خنک حمام شوند. اولیـن کمک به وی این می باشد که وی را خوابانده و با دامپزشک ارتباط بگیرید. ممانعـت از سکته بر اثر گرما حاوی فراهم کردن سایه ضـروری ( چنان چه که بیرون از منـزل مواظبت کردن میشوند) و تهویه مناسب ( چنان چه داخل منـزل مواظبت کردن میشوند ) می شود .

سرطان:
اغلب به ندرت در خوکچه ها پیش می آید. مثل سایـر حیوانات در خوکچه هـم اغلب مسن تر ها مبتـلا این بیماری میشوند. زیـادتر تومورها در پوست یا لوله های تنفسی تهیه شد ه و رشـد میکنند. سرطان هم چنین شانس دارد دستگاه تولید مثل ، پستانها یا سیستم گردش خون را درگیر نماید .

در ادامه مطالبی برای کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنها می کنیم:

 1. سال ۹۸چه حیوانی است؟ سال ۱۳۹۹ چه حیوانی است؟
 2. حکم اینکه گربه نجس است چیست؟ + آیا آب دهان گربه نجس است
 3. نماز مسافر چگونه باید انجام شود؟
 4. دلایل حرام بودن گوشت خوک کدامند؟

 

کلمات کلیدی مرتبط

 • خوکچه هندی نجس است
 • خوکچه هندی نجس است؟
 • پریود خوکچه هندی
 • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1832 gp_WvlG5nRDBpova3e7Cw4iHDgjbQrwcMjElPXoO7Oc 407804c42961546348753684bf07c33bf9113534&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXmeppkgUc0YCYBcIrWNUha-m
 • آيا خوکچه هندي نجس است
 • احکام ادرار خوکچه هندی
 • ایا خوکچه هندی نجس است
 • ایا همستر نجس است
 • خوکچه هندی پریود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE