loading...

آیا جراحی زیبایی بینی گناه است؟

آیا جراحی زیبایی بینی گناه است؟

آیا جراحی زیبایی بینی گناه است؟
آیا جراحی زیبایی بینی گناه است؟

در این مطلب می خواهیم برای شما در مورد آیا جراحی زیبایی بینی گناه است؟ وضیحاتی را برای شما آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. در ادامه با ما باشید. آیا عمل بینی سخت است عمل بینی از نظر روانشناسی ایا عمل بینی خطرناک است حکم شرعی پروتز جراح بینی زن آیا عمل بینی درد دارد؟ حکم سونوگرافی زن توسط مرد عمل بینی در ماه رمضان

آیا عمل بینی سخت است عمل بینی از نظر روانشناسی ایا عمل بینی خطرناک است حکم شرعی پروتز جراح بینی زن آیا عمل بینی درد دارد؟ حکم سونوگرافی زن توسط مرد عمل بینی در ماه رمضان

سرویس دین مشرق- آیا عمل کردن بینی، فقط به جهت زیباسازی، حرام و گناه هست؟ این سوال این روزها که چنین جراحی هایی رونق یافته، در ذهن بسیاری وجود دارد؛ ولی نظـر مراجع معظم تقلید در این باره چیست؟

از منظـر حضرات آیات عظام، این کار به خودی خود اشکالی ندارد؛ ولی ضمنا اگـر مستلزم حرامی (مثل لمس و نگاه حرام از طرف پزشک) باشد، فقط در صورت ضرورت جایز می باشد.

جـواب مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است: [۱]

حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):
فی نفسه اشکال ندارد.

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی):
ضمنا اگـر سبب زیان معتد به نباشد، مانعی ندارد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):
ضمنا اگـر آمیخته با حرام یا زیان با ارزش دیگری نباشد، ذاتاً اشکالی ندارد؛ ولی ضمنا اگـر مستلزم حرامی باشد (مثل لمس و نظـر حرام) تنها موقعی ضرورت جایز می باشد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی (مد ظله العالی):
اگر زیان معتنابه برای بدن نداشته باشد، مانعی ندارد.

حضرت آیت الله هادوی تهرانی (دامت برکاته):
چنان چه که عمل قشنگی در پی یک غرض عقلایی مشروع باشد، مطلقاً جایز است؛ در غیر اینصورت، چنان چه متوقف بر لمس و نگاه حرام از طرف پزشک، مریض و فـرد ثالث نباشد و مفسدۀ دیگری هم در پی نداشته باشد، حرام نیست.

مطلب مرتبط:

علوم غریبه و متافیزیک اسرار و شگفتی های دنیا رازهای ماورالطبیعه

علائم و نشانه های انسانی که چشم خورده و یا جن زده شده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE