loading...

نکاتی که باید در آتلیه عکاسی کودک رعایت کنید

نکات مهم در آتلیه کودک

اولین چیزی که باید برای شما در این زمینه مطرح کنیم این است که عکاسی کودک کار بسیار حساسی است. به دلیل اینکه سوژه ی عکاسی موجودات دوست ‎داشتنی هستند که به علت ذات پویایی که دارند ثابت نگه داشتن آنها برای ژست های عکاسی اندکی دشوار است. یک عکاس کودک می بایست صبر و حوصله و تخصص لازم را داشته باشد. و در ادامه به معرفی آتلیه کودک سروش (www. sorooshphoto.com) میپردازیم.

به این دلیل خیلی از پدر و مادرها تمایل دارند در کنار تصاویر شخصی خود در آلبوم‎، عکس های حرفه‎ای از لحظات زندگی کودکان خود داشته باشند در نتیجه به دنبال یک آتلیه کودک خوب هستند. ولی در اصل یک آتلیه کودک خوب می بایست چه خصوصیاتی داشته باشد؟ چه چیزی سبب متمایز کردن یک آتلیه کودک از دیگر آتلیه ها می‎ شود؟ و عکاسان که در این زمینه فعالیت می کنند چه تفاوتی با دیگر عکاسان دارند؟

 

با خصوصیات یک آتلیه کودک خوب بیشتر آشنا شوید

یک آتلیه خوب سعی می کند عکاسان حرفه‎ای را برای این کار استخدام ‎کند. آنها باید این توانایی را داشته باشند تا با کودک ارتباط برقرار کنند و در زمان مناسب عکس خود را از میان شیطنت ‎های کودکانه او بگیرند. علاوه بر این، هنر و دقت عکاس تنها عامل اثر گذار در زیبایی عکس کودک نیست بلکه عکاس کودک می بایست به دکوراسیون و طراحی ‎های گرافیکی به خصوصی دسترسی پیدا کند و یک آتلیه کودک خوب با همه ی این امکانات را در اختیار او بگذارند.

در همچین مکان هایی دکوراسیون‎ های مختلف برای هر سن و سالی ساخته شده است. کودکان در این محیط با زمینه ‎های فانتزی، کارتونی مختلفی قرار می ‎گیرند تا عکس زیباتری بدست آید.

یک روز قبل از عکاسی با پدر و مادر کودک مشورت می کنند تا با تمام علایق کودک و شخصیت های کارتونی که دوست دارد بیشتر آشنا شوند تا بتوانند از آنها برای زمینه عکس ها استفاده کنند.

بعضی وقتها از خانواده ‎ها درخواست می ‎شود چنان چه کودک آنها از لباس یا عروسکی خوشش می آید که مناسب با محیط عکاسی آنها را با خود به آتلیه بیاورند. برای مثال چنان چه کودک به یک ابر قهرمان علاقه دارد احتمال دارد عروسک‎، لباس به خصوصی یا لوازمی از او داشته باشد که عکاس بتواند از آنها در عکس کودک خود استفاده نماید.

محیط آتلیه به شکلی ساخته شده است که شرایط مورد نیاز برای عکاسی کودک را فراهم می سازد. ارتباط خوب با کودک به وسیله ی عکاس باعث می‎ شود صورت آنها در تصاویر خندان باشد و این محیط صمیمی تجربه عکاسی را متفاوت خواهد کرد.

دل گیر بودن محیط یک آتلیه عادی باعث می‎ شود در کودک تنش ایجاد کند. از این رو عکاس با مشکل مواجه می شود و نمی تواند تصاویر زیبای را ثبت کند.

لوازم آتلیه کودک:

لوازم حرفه‎ای از عوامل مهم تاثیر گذار در این زمینه خواهد بود. و محیط آتلیه می بایست نو کافی را داشته باشد به دلیل اینکه اگر میزان نور کم باشد احتمال دارد کودک با مشکل خواب ‎آلودگی مواجه شود. از این رو یک آتلیه حرفه‎ای با فراهم‎ کردن نور مصنوعی محیط آتلیه را برای عکاسی آماده می ‎کنند.

اگر کودک از حساسیت خاصی برخوردار باشد باعث می شود نسبت به تغییر دما واکنش نشان دهد، که معمولا این کودکان با سن کم زیادتر دیده ‎شده است. در نتیجه دمای داخلی آتلیه می بایست به شکلی باشد که بی قراری نکند و آتلیه باید به سیستم‎ های گرمایشی و سرمایشی مجهز شده باشد.

این روزها پدر و مادر به دنبال این یک آتلیه تخصصی کودک هستند تا شرایط عکاسی حرفه ای و مناسبی را برای کودک خود به وجود آورند تا بتواند از تمام دوران کودکی آن تصاویر زیبایی بگیرند تا در آینده با مشاهده آنها لذت ببرند.

در آتلیه کودک عکاس باید اخلاق مناسب و اثر گذاری داشته باشد، آتلیه‎ای می تواند در این زمینه موفق باشد که افرادی را استخدام نماید تا بتوانند کودک را عصبی و امر و نهی نکنند، یک عکاس حرفه‎ای می تواند از کودک در هر حالتی از او عکس بگیرد که به این شکل باعث می شود تصاویر طبیعی تر باشند و حتما با تجهیزات عکاسی تصاویر زیبایی خواهند بود. در نتیجه باید عکاسان آتلیه همگی رفتار مناسبی داشته باشند تا بتوانند موقعیت‎ های خوبی را برای عکاسی ایجاد کنند.

یکی از بهترین آتلیه ها در تهران، آتلیه سروش می باشد که علاوه بر عکاسی تخصصی کودک و نوزاد، آتلیه باداری را به صورت تخصصی دارا می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

CLOSE
CLOSE